ZAČÍNÁME SPOLUPRÁCI

ZAČÍNÁME SPOLUPRÁCI

Od června 2017 zahájila Nová Síť novou sekci Začínáme spolupráci. Nové organizace mají dva roky na to, aby prozkoumaly obrysy spolupráce a seznámily se s příležitostmi, které nabízí síťování.

Těšíme se na spolupráci s:

ArtproProstor / Jablonec nad Nisou
Hlavní činností spolku je oživování prostor prostřednictvím uměleckých projektů, organizace kulturních akcí pro širokou veřejnost, propojování různých směrů umění a zapojování studentů a absolventů do těchto činností. Spolek vytváří vlastní autorské projekty, které jsou založené především na geniu loci daného místa.
Kontakt: artproprostor@gmail.com, www.artproprostor.cz

AvantgArt / Vratislavice nad Nisou
Spolek se od roku 2015 snaží o záchranu technické památky zauhlovací a vodárenské věže ve Vratislavicích nad Nisou. AvantgArt zcela poprvé otevřel věž veřejnosti v roce 2016. Cílem spolku je chránit tento významný monument Libereckého kraje a vybudovat zde kulturní centrum, zaměřené na výstavy, řemesla a umění.
Kontakt: Jitka Jakubičková, avantgart@email.cz, www.zauhlovacka.cz

BuranTeatr / Brno
Divadlo BuranTeatr působí na nezávislé brněnské divadelní scéně od roku 2005. Vedle linie tradičních i moderních činoherních autorských inscenací se v posledních letech snaží kontinuálně tvořit, spolupracovat a navazovat kontakty v oblasti pohybového divadla, nového divadla a hraničních divadelních forem. Kromě vlastní divadelní produkce zaštiťuje a ve svém prostoru pořádá další kulturní i sociální aktivity (workshopy, výstavy, rezidenční pobyty, provoz sdílené lednice aj.).
Kontakt:Klaudia Klembarová, klaudia.klembarova@buranteatr.cz, www.buranteatr.cz

Centrum kultury a vzdělávání Blatná / Blatná
Centrum kultury a vzdělávání Blatná (CKVB) spravuje a řídí Městské muzeum, knihovnu, kino, komunitní centrum s programem pro všechny věkové kategorie a městské informační centrum. CKVB také organizuje samostatné kulturní akce od hudebních či fotografických festivalů, přes výstavy až po studentské slavnosti. CKVB vzniklo v lednu 2012 a je příspěvkovou organizací města Blatná.
Kontakt: Michaela Sikorová, sikorova@ckvb.cz, www.ckvb.cz

Farmstudio / Vysoká
Fyzický a mentální prostor živého umění a kultury situovaný v historickém zemědělském statku v obci Vysoká na Kokořínsku. Kromě vlastního programu poskytuje Farmstudio zázemí pro tvůrčí pobyty, sympozia, plenéry a kurzy zájemcům z oblasti výtvarné-
ho, hudebního a performativního umění. Nedílnou součástí projektu jsou aktivity v oblasti ochrany kulturního dědictví, ergoterapie a alternativního životního stylu.
Kontakt: Pavel Matela, info@farmstudio.cz, www.farmstudio.cz

Fujaré / Rožnov pod Radhoštěm
Tvůrčí, dramaturgicko-produkční jednotka vznikla a od roku 2016 působí jako veselá štika v Rožnově pod Radhoštěm. Pořádá kulturní akce, hudební festival Hlasy, přednášky a debaty, dílny, intervence ve veřejném prostoru, happeningy. Fujaré je občanská aktivita, Fujaré to baví, Fujaré se zajímá o svět.
Kontakt: Honza Petružela, fujare@fujare.cz, www.fujare.cz

Industra STAGE / Brno
INDUSTRA je nezávislý metropolitní „idea space“, jenž vznikl transformací 1800 m2 průmyslových hal na místo propojující umění (galerie, divadlo), design (ateliéry), technologie a inovace (výrobní cowork, inkubátor).
DIVADLO / INDUSTRA STAGE
Zaměřeno na profesionální nebrněnskou a zahraniční činoherní, alternativní, taneční a pohybovou tvorbu. Stálý rezidentní program nejen pro nezávislou divadelní brněnskou scénu.
Kontakt: Kristýna Břečková, stage@industra.space, www.industra.space

Naplaveno / Stružinec v přírodním parku Jistebnická vrchovina
Spolek Naplaveno má za cíl podporovat kulturní dění na Jistebnicku. Organizuje divadelní představení, koncerty, semináře, oživuje tradice. Zdůrazňuje blízkost a dialog, spojuje místní obyvatele a lidi z měst. Poskytuje rezidenční prostor pro umělce. Naplaveno sídlí v malé vesničce Stružinec, kde chalupa, stodola s divadelním sálem, maringotka, dílna i hektar luk a krása okolní přírody nabízí možnost tvorby, odpočinku a vzdálení se od hluku měst.
Kontakt: Karolína Plachá, naplaveno@naplaveno.cz, www.naplaveno.cz

Produkční skupina Jelení SKOK / Velvary
PSJS je spolek, který se věnuje rozvoji regionální kultury a komunitních projektů v oblasti města Velvary a okolí a produkční činnosti pro volné sdružení Osamělých písničkářů založené r. 2002 Janem Burianem. Spolek úzce spolupracuje s městem
Velvary, Kulturně vzdělávacím a volnočasovým centrem Velvarská Kostka, DS Scéna Kralupy, Městským muzeem Velvary a Galerií Tomáš Vosolsobě ve Velvarech.
Kontakt: Kateřina Špičková, klinhartova@seznam.cz

Spolek Zlínský Zvěřinec / Zlín
Zvěřinec je spolčení rodáků Zlínského kraje, kde také pořádá komunitně-kulturní akce a do budoucna plánuje vznik kulturní instituce jako centra pro setkávání, rozvoj, vzdělávání i uměleckou seberealizaci místních obyvatel.
Kontakt: Jan Tomšů, spolekzverinec@gmail.com, www.zverine.cz

Tančírna v Račím údolí / Javorník
Tančírna je secesní stavba ukrývající se v lesích Račího údolí nacházející se v oblasti Rychlebských hor. Jedná se o kulturní institucí, která pořádá koncerty, autorská čtení, divadla a spolupracuje na přípravě a realizaci českoněmeckého site-specific
festivalu „V centru/ Im Zentrum“.
Kontakt: Zdeňka Morávková, kultura@bernartice.eu, www.georgshalle.cz

Theatrum Kuks / Kuks
Theatrum Kuks pořádá stejnojmenný multižánrový festival barokního a barokem inspirovaného umění v kulisách kukského areálu a okolí. Navazuje na tradici Kuksu jako hudebního, divadelního a uměleckého centra evropského významu. Prostřednictvím festivalu, rezidencí, workshopů a dalších projektů sem vrací živé umění
a stimuluje mezioborová setkávání. Zejména mezi mladými umělci iniciuje zájem o baroko a jeho přesahy do současného umění.
Kontakt: Kateřina Bohadlová, katerina@theatrum-kuks.cz, www.theatrum-kuks.cz