PLZEŇ

MOVING STATION

Moving Station je svébytná alternativní plzeňská scéna pro současné divadlo, tanec a mezioborové umělecké experimenty, která již od roku 2000 hostí umělce z celého světa. Moving Station je inspirativní místo v působivě revitalizované kulturní památce. Dokončená rekonstrukce nám otevřela prostor pro rozšiřování základny spolupracujících umělců, podporu nových talentů formou uměleckých rezidencí a rozvíjení nové formy dialogu s diváky i sousedy v okolí naší budovy. Provozovatelem Moving Station je JOHAN, centrum pro současné umění a vzdělávání.

JOHAN vychází z idejí aktivního a alternativního pohledu na svět, z potřeby aktivně reagovat. Zdrojem idejí, jež vedly k jeho vzniku, je podpora nezávislé umělecké tvorby především v oblasti performing arts a výtvarného umění. Snažíme se prohlubovat zájem o svět, o místo, v němž žijeme. Snažíme se propojovat lidi a vychovávat prostřednictvím umění k umění.

Místo: Moving Station je otevřený komunikační prostor nacházející se v bývalé nádražní budově Plzeň - Jižní předměstí.

Akce: JOHAN připravuje festivaly, kulturní akce, tvůrčí semináře v oblasti alternativního umění, divadla, tance, výtvarného umění, připravuje též projekty uměleckého vzdělávání a dramatické výchovy. Centrum produkuje vlastní divadelní představení, pravidelné akce, přehlídky, výstavy. Umělecké projekty JOHANu vychází ze zaměření na konkrétní místo a svými projekty působí také v oblasti komunitní práce, multikulturní a bezpředsudkové výchovy, osobnostního a sociálního rozvoje dětí, mládeže i dospělých.

Prostory: Čtyřmi hlavními prostory uvnitř Moving Station jsou - velký multifunkční sál o rozměrech 20x10x6m s kapacitou 120 sedících diváků, se scénou 10x9m, malý konferenční a výstavní sál s kapacitou 80 osob, stylová nádražní kavárna s kapacitou 50 osob a prostorná vstupní secesní hala v původní podobě z roku 1904 pro až 60 osob. Ve všech prostorech je možné postavit mobilní elevaci nebo jeviště.

Možnosti: Filozofie mezioborového kulturního centra s co nejširšími možnostmi a výrazným akcentem na otevřenost nabízí nejen zajímavou platformou původní umělecké tvorby, ale také prostor pro uvedení mnoha jedinečných uměleckých činů českých i zahraničních umělců. Moving Station je tvůrčím prostorem pro přípravu a realizaci divadelních, výtvarných, hudebních a multimediálních projektů. Je místem pro festivaly, výstavy, umělecké workshopy a sympozia a stala se současně zkušebnou i otevřeným ateliérem pro mladé tvůrce z domova i zahraničí.

Tech informace: Celý objekt je klimatizován, v sálech jsou elektrické přípojky 63A, 32A, rozsáhlá datová síť, stálé a mobilní osvětlení a ozvučení, galerijní systém Nielsen, montážní body M 12 ve stropech, 100 stmívatelných DMX kanálů, mobilní divadelní elevace Nivtec, bezpečnostní kamerový a požární systém. Na nádraží Plzeň - Jižní Předměstí zastavují všechny vlaky Os, R, Rx, SC směr Praha, Cheb a Mnichov. Možnost parkování většího množství automobilů a autobusu na placeném hlídaném parkovišti 300 m od objektu. Objekt má osobní výtah 150x150 cm ve vedlejší nádražní budově. Podrobné informace o vybavení a půdorys objektu naleznete na www.johancentrum.cz

Kontakt: Koperníkova 56, 301 00 Plzeň
info@johancentrum.cz, www.johancentrum.cz