KARLOVY VARY

VZBUĎME VARY

Spolek, který budí od roku 2015 karlovarskou kulturu z letargie a podporuje odvahu ke kreativitě a aktivismu ve zdejším kulturním prostoru. Nemáme k dispozici vlastní prostory, což vnímáme jako omezení a zároveň jako dramaturgickou výzvu. Jsme na cestě; rozžíváme město živým uměním a vytváříme prostor pro vnímání současných uměleckých žánrů: nové divadlo, současný tanec, menšinové hudební žánry, site -specific performance. Otevíráme dialog o aktuálních tématech veřejného prostoru, umění a kultury ve městě. Usilujeme o dlouhodobou a koncepční podporu současného umění v Karlových Varech.

Místo: Obydlujeme lázeňskou zónu a další místa Karlových Varů i Karlovarska.

Akce: Pořádáme multižánrový site-specific festival Vzbuďme Vary, umělecké akce ve veřejném prostoru, dílny pro veřejnost, veřejné diskuse a think-tanky.

Prostory: K realizaci naší dramaturgie využíváme lázeňskou zónu, další místa ve veřejném prostoru i sály zdejších organizací.

Možnosti: Nabízíme prostor pro prezentaci divadelních, tanečních, výtvarných, literárních či hudebních projektů i spolupráci (koprodukce, moderace, facilitace) při konání veřejných diskusí či projektů spjatých s tématem umění, města, podporou komunity a kulturně-společenského aktivismu.

Tech. Informace: dle domluvy.

Kontakt: VZBUĎME VARY, z.s., náměstí Emy Destinové 171/9, Karlovy Vary, 36001
Tereza Dvořáková, tereza@offcity.cz, mobil 608 528 388
www.vzbudmevary.cz