TRUTNOV

UFFO

UFFO je divadlo a zároveň unikátní moderní kulturní prostor, jehož cílem je obohacovat kulturní život v Trutnově a okolí a posilovat reputaci Trutnova jako otevřené kulturní metropole.

Místo: UFFO – kulturní a společenský prostor v centru města Trutnova, který získal ocenění v soutěži Stavba roku ČR 2011 a Nejlepší investice ČR 2011.

Akce: Organizuje široké spektrum kulturních akcí. Pořádá klasické, činoherní, hudební, novocirkusová, pohybová či alternativní divadelní představení, která jsou zařazena do čtyř abonentních skupin. Dále koncerty všech hudebních žánrů, plesy, kongresy a další kulturní a společenské akce. Věnuje se současnému výtvarnému umění. Je vyhledávaným rezidenčním prostorem a koproducentem. Založilo dnes již známý festival nového cirkusu Cirk-UFF, pravidelně pořádá rovněž hudební festival Trutnovský podzim. Věnuje se divadelním a jiným uměleckým aktivitám pro děti, Rodinné Uffokousky jsou divadelním projektem pro celé rodiny.

Prostory: UFFO disponuje unikátním a exkluzivním polyfunkčním sálem (s technickým vybavením nejlepší kvality), zrcadlovým sálem, dvěma kavárnami a Galerií. Hlavní sál lze uspořádat ve více variantách – kongres (350 míst), kukátko (356 míst), ples (456 míst), koncert k sezení/na stání (774 míst), aréna (521 míst).

Možnosti: Svojí variabilností je UFFO vhodné pro prezentaci všech uměleckých žánrů, pořádání konferencí, seminářů, realizaci uměleckých rezidencí a koprodukcí, např: Fauna (Total Theatre, Edinburg Fringe), Gravity & Other Myths – Backbone, Spitfire Company – One Step Before the Fall (Herald Angel, Edinburg Fringe), Cirk La Putyka – Dolls atd.

Kontakt: Společenské centrum Trutnovska pro kulturu a volný čas, náměstí Republiky 999, 541 01 Trutnov, kasik@uffo.cz, www.uffo.cz