PRAHA

NOVÁ SÍŤ

Nová síť již šestnáctým rokem podporuje umění a živou kulturu v České republice. Jako otevřená kulturní organizace usiluje o propojení regionů ČR s Prahou i zahraničím. Všechny aktivity i projekty Nové sítě přispívají k rozvoji kultury, decentralizaci a kultivaci občanské společnosti v České republice.

Nová síť je od roku 2004 správcem Českého kulturního networku, který sdružuje více než 20 kulturních organizací napříč regiony ČR. Vzájemná spolupráce v networku se dělí do dvou skupin:

• PARTNEŘI NETWORKU / členství v plném rozsahu společných aktivit
• ZAČÍNÁME SPOLUPRÁCI / iniciační období před vlastním členstvím

Akce: Nová síť realizuje čtyři hlavní projekty: ČESKÝ KULTURNÍ NETWORK – projekt regionální spolupráce; MALÁ INVENTURA (Praha, Jičín, Jihlava, Opava, České Budějovice) – festival nového divadla; PRALIN – kulturní spolupráce mezi Prahou a Berlínem; ART GATE behind the scenes – program vzdělávání v oblasti technických dovedností.

Místo: Nová síť je od svého počátku spojena s městskou částí Praha 7, v posledních letech sídlí v samém středu meandru řeky Vltavy v pražských Holešovicích.

Možnosti: vycházejí ze zacílení hlavních projektů a dalších aktivit Nové sítě: NETWORKING - budování infrastruktury pro kulturní projekty neziskového typu, spolupráce v rámci IETM, jehož je Nová síť členem; podpora UMĚNÍ - profesionalizace umělců, zajištění administrativního, produkčního, organizačního a finančního zázemí včetně vlastního prostoru na zkoušení; VZDĚLÁVÁNÍ, PORADENSTVÍ a KULTURNÍ ADVOKACIE -poskytování konzultací i komplexního koučinku; udílení cen „Česká divadelní DNA“ za rozvoj, přínos a podporu nového divadla; tvůrčí, managerské a Visegrádské rezidence; mediátorství; veřejné prezentace, semináře, diskuze.

Kontakt: Nová síť z.s., Osadní 26, 170 00 Praha 7, novasit@novasit.cz, www.novasit.cz