ČESKÉ BUDĚJOVICE

KREDANCE

Kredance, z.s. je nezisková organizace působící v Českých Budějovicích od roku 2010. Podporuje a rozvíjí živé umění na profesionální i amatérské úrovni v Jihočeském kraji. Rozšiřuje povědomí široké veřejnosti o současném tanci, pohybovém divadle, novém divadle i novém cirkusu a vytváří přátelské prostředí pro setkávání performerů a příznivců živého umění.

Místo: Hlavním působištěm jsou České Budějovice (divadelní i veřejný prostor) a Jihočeský kraj, nicméně činnost Kredance je v rámci některých projektů i nadnárodní.

Akce: Organizuje taneční a pohybové kurzy/workshopy pro dospělé, má taneční skupinu KREDANCE COMPANY pro teenagery, produkuje vlastní pohybové projekty – fyzické divadlo TWO OR TEN a KOCOUR / the Cat a mnoho dalších. Během let své existence Kredance do Českých Budějovic pozvala desítky mezinárodně uznávaných tanečních a divadelních lektorů a performerů. Každoročně uvádí dramaturgii festivalu současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA, festivalu nového divadla MALÁ INVENTURA, je součástí mezinárodního projektu PerformanCZe ExchangeD a projektu pro znevýhodněné děti z dětských domovů Neboj a pojď!.

Prostory: Nedisponuje vlastními prostory, partnery pro realizaci aktivit v interiéru jsou Jihočeské divadlo (ČB), Dům umění (ČB), CESTA (Tábor), Sladovna (Písek), Švestkový dvůr (Malovice) a Rezi.dance v lese (Komařice).

Možnosti: Prostor pro uměleckou rezidenci v oboru performing arts, prezentace projektů na profestionální úrovni v jihočeském regionu, partnerství v rámci zajímavých projektů.

Kontakt: Kredance, z. s. Klavíkova 1563/1, České Budějovice 37004, Hedvika Drenčeni – tel.: 774 310 582, drenceni@kredance.cz