JIHLAVA

DIOD

DIOD, kulturní prostor v centru Vysočiny, nabízí technicky dobře vybavený black box, jehož prostorové a kapacitní dispozice se mohou přizpůsobit zadání. Dramaturgie divadla je otevřená – prezentuje umělecké i společenské projekty regionálních tvůrců a organizátorů a zároveň činoherní i taneční projekty z celé České republiky, a rozšiřuje tak povědomí o současném umění v tomto regionu.

Místo: DIOD ‒ moderní black box na místě bývalého kina v jihlavské sokolovně od funkcionalisty Bohuslava Fuchse.

Akce: V celkové dramaturgii se střídají činoherní, pohybová a taneční představení, dále pak hudební, literární, výtvarné a filmové akce, tvůrčí rezidence, workshopy, projekty a festivaly, které různě propojují žánry. DIOD je také prostorem pro lokální kulturu a komunitní akce.

Prostory: Black box bez pevného jeviště a hlediště (12,5 × 17,5 m).

Možnosti: Dramaturgie divadla je otevřená a nabízí realizaci uměleckých i společenských projektů českých i zahraničních tvůrců a organizátorů. S velmi dobrým technickým zázemím, nejen pro nový cirkus, je DIOD regionálním centrem pro nezávislé soubory a jejich prezentaci i tvorbu.

Kontakt: DIOD ‒ divadlo otevřených dveří, Tyršova 12, 586 01 Jihlava; Provozovatel: Tělocvičná jednota Sokol Jihlava, klara.flekalova@diod.cz (vedoucí produkce), www.diod.cz