KOMAŘICE

REZI.DANCE

Žijeme tam, kde šumí hluboké bukové lesy, chladí tůně i rybníky a stále žijí keltská místa. Je to naše krajina. Je inspirativní, tajemná, dynamická i nespoutaná. Rozhodli jsme se náš domov proměnit v REZIDENČNÍ DŮM pro taneční, divadelní, performativní a kulturní projekty. Nazvali jsme ho POD JAVORY, protože sídlíme na návsi pod javory. Chceme sdílet tuto krajinu s těmi, kteří v sobě hledají nová místa k objevení. Nabízíme naše prostory i pro workshopy a soukromé akce.

Místo: Dům POD JAVORY, č.p 17. Jedná se o starou zemědělskou usedlost, o které je první zmínka v místních kronikách již v roce 1638. Tento dům jsme zdělili po předcích a usedlost jsme rekonstruovali pro rezidenční účely. Vesnice a okolní krajina podhůří Novohradských hor nabízí klidné a inspirativní prostředí. Prostory usedlosti s uzavřeným dvorem zase ničím nerušené místo jak na intenzivní semináře, tak na kulturní veselice. Nejsme hotel. Ale umělecký prostor, který nabízí specifickou atmosféru nasátou uměleckou tvorbou s duší.

Prostory: Ubytování: přímo na statku, kapacita je 10 osob (podkrovní pokoje pro 2 až 4 osoby) samostatný dům v zahradě, plně vybavený, kapacita jsou 4 osoby.
Ateliér: půdní prostor, podlahová plocha 8x8m, výška 5m.
Vybavení: základní audio a světla, zaizolovaná podlaha na dřevěném roštu s povrchem lakované OSB desky či s baletizolem, tmavé divadelní samety.
Strava: vaříme z regionálních potravin, částečně námi vypěstovaných a sklizených, vaříme podle požadavků na stravování účastníků; délka rezidence: 1 až 2 týdny.
Extra: chill out zóna, dílna, zahrada, rybníky, klid na tvorbu.

Kontakt: Marketa Málkova, vlese@rezi.dance, 00420 733 722 130, rezi.dance v lese z.s, Dům POD JAVORY, Komařice 17, Komařice 373 14