KOMAŘICE

REZI.DANCE

REZI.DANCE je provozovatelem, svého druhu, prvního uměleckého rezidenčního domu pro performativní umění v České republice. Jde o vyhledávané místo, které umělcům poskytuje čas a klid pro výzkumnou uměleckou práci v inspirativním venkovském prostředí. Velmi žádaný je též ze strany kulturních organizací, uměleckých festivalů a platforem nebo kulturních manažerů, kteří potřebují stejný čas a prostor pro kvalitní organizaci svých aktivit a plánování projektů jako umělci samotní.

Místo: Rezidenční dům POD JAVORY č. p. 17 leží v podhůří Novohradských hor ve vesnici Komařice. Jedná se o statek na návsi s uzavřeným dvorem, v blízkosti lesa, luk, hájů a rybníků.

Akce: REZI.DANCE každý rok vypisuje otevřenou výzvu pro vlastní rezidenční program ARTIST-IN-REZI.DANCE (A-I-R). Ta poskytuje vybraným umělcům či organizacím celoroční kvalitní rezidenční prostor ve venkovském prostředí, který jim poslouží jako místo pro koncentrovaný výzkum (research).

Prostory: DŮM POD JAVORY – zemědělská usedlost – ateliér 7 × 7 m (baletizol, dřevěná podlaha, stmívač světel, základní zvuková aparatura, projektor, plátno), denní světlo či možnost zatemnění, ubytování pro 12 osob, kuchyně, kancelář, společenská místnost, dílna, uzavřený dvůr, zahrada 1000 m2, koupací jezírko, sauna. SKLENĚNKA – připravuje se samostatný apartmán v areálu usedlosti, vlastní koupelna, wc, ubytování pro 2 osoby.

Možnosti: Prostory REZI.DANCE je možné využít i k pořádání pohybových či uměleckých workshopů, přednášek či jiných komunitních aktivit. Je možné zde uspořádat i malé představení jak v areálu statku, tak v krajině samotné. Podporuje projekty, které se zabývají ekologií, pamětí krajiny a životním prostředím.

Kontakt: REZI.DANCE v lese z. s., POD JAVORY, Komařice 17, Komařice 373 14, vlese@rezi.dance, www.rezi.dance