PARDUBICE

CENTRUM PRO OTEVŘENOU KULTURU

Centrum pro otevřenou kulturu vzniklo v roce 2018 z multižánrového kulturního a produkčního centra Divadlo 29 a Galerie města Pardubic. Profiluje se jako multižánrové kulturní a umělecké centrum zaměřené na uvádění a podporu současného nemainstreamového performativního a vizuálního umění.

Místo: Dům č. p. 29 v historickém centru Pardubic, Galerie města Pardubic – prostor sýpky na Příhrádku.

Akce: Program Centra pro otevřenou kulturu je postaven na synergii multižánrového kulturního centra Divadlo 29 a Galerie města Pardubic - výstavní instituce typu Kunsthalle. Program je postaven na několika celoročních projektech (Electroconnexion, Jazzconnexion, Etnoconnexion, AniLab, výstavní program v Galerii města Pardubic), jejichž společným rysem je jasná programová koncepce, kontinuita a důraz na uměleckou kvalitu, inovativnost a aktuálnost. COK úzce spolupracuje s pardubickými kulturními neziskovkami Terra Madoda a Offcity na projektech Filmfuse, Offcity architekti, Ostrovy v pohybu a Textconnexion. D29 v minulosti iniciovalo a produkovalo několik kulturních akcí a uměleckých projektů situovaných do veřejného prostoru (Tyršovy sady) nebo dodnes již nefunkčních a veřejnosti nepřístupných prostor (Automatické mlýny, Kino Sirius, Střelnice). COK každoročně realizuje regionální část festivalů Jeden svět a Tanec Praha.

Prostory: Divadlo 29 disponuje multifunkčním sálem typu black box s kapacitou 110 sedících diváků, klubovou scénou s kavárnou a galerií s kapacitou 60 sedících diváků a sklepními prostory uzpůsobenými jako laboratoř pro realizaci workshopů. A dále prostory Galerie města Pardubic.

Možnosti: Prostory COK jsou vhodné pro prezentaci prakticky všech uměleckých žánrů, pro realizaci tvůrčích rezidenčních pobytů, seminářů, konferencí a workshopů.

Kontakt: Centrum pro otevřenou kulturu, p. o., Svaté Anežky České 29, 53002 Pardubice, info@divadlo29.cz, www.divadlo29.cz, www.gmpardubice.cz, www.otevrenakultura.cz