ČESKÉ BUDĚJOVICE

KREDANCE

Kredance je nezisková organizace působící v Českých Budějovicích od roku 2010. Podporuje a rozvíjí živé umění na profesionální i amatérské úrovni v Jihočeském kraji. Rozšiřuje povědomí široké veřejnosti o současném tanci, pohybovém divadle, novém divadle i novém cirkusu a vytváří přátelské prostředí pro setkávání performerů a příznivců živého umění.

Místo: Hlavním působištěm jsou České Budějovice (divadelní i veřejný prostor) a Jihočeský kraj, nicméně činnost Kredance je v rámci některých projektů i mezinárodní.

Akce: Organizuje taneční a pohybové workshopy pro dospělé, má taneční skupinu KREDANCE COMPANY pro teenagery, produkuje vlastní pohybové projekty – fyzické divadlo TWO OR TEN a KOCOUR a mnoho dalších. Během let své existence Kredance do Českých Budějovic pozvala desítky mezinárodně uznávaných tanečních a divadelních lektorů a performerů. Každoročně uvádí dramaturgii festivalu současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA, festivalu nového divadla MALÁ INVENTURA, je součástí mezinárodního projektu PerformanCZe ExchangeD a projektu pro znevýhodněné děti z dětských domovů Neboj a pojď!

Prostory: Na podzim 2019 Kredance otevřela vlastní prostor VÝMĚNÍK1 v Českých Budějovicích, kam směřuje většinu svých aktivit. Prostor slouží pro prezentaci divadelních představení, rezidenční pobyty umělců, pohybové kurzy a workshopy a jiné. Výměník se nachází na sídlišti Šumava.

Možnosti: Prostor pro uměleckou rezidenci v oboru performing arts, prezentace projektů na profesionální úrovni v jihočeském regionu, partnerství v rámci zajímavých projektů.

Kontakt: Kredance z. s., J. Opletala 842, České Budějovice 370 05, drenceni@kredance.cz

www.kredance.cz