Začíná 14. ročník festivalu nového divadla Malá inventura

Čtrnáctý ročník festivalu zahájí slavnostní Galavečer při příležitosti udílení cen Česká divadelní DNA. Ceny se předávají každé dva roky za mimořádný přínos na poli nového divadla. Slavnostní Galavečer se uskuteční dnes v divadle Archa 22. 2. od 20 hod.

Festival Malá inventura zrekapituluje nejvýraznější počiny nového divadla za uplynulý rok, představí počiny nadějných mladých umělců v sekci Nová Krev na scéně i projekty nezávislých „migrujících“ produkcí v sekci Tažní ptáci.

Vedle tradičně bohatého doprovodného programu a networkingových aktivit ve Studiu ALTA a ve Veletržním paláci, budou k vidění dvě zahraniční produkce v holešovické La Fabrice.

24. února od 20 hod. uvede mezinárodní skupina Chantier des Images tanečně-pohybové představení Give me 10 Seconds. Autorský počin, který mimo jiné vznikl ve spolupráci s českým kulturním networkem Nová síť, se zabývá vztahem člověka k prostředí, ve kterém se pohybuje. Choreografie a interpretace se ujala Nikola Križková a Damiano Ottavio Bigi, který je od roku 2006 členem tanečního divadla Piny Bausch.

28. února od 20 hod. se pražskému publiku představí francouzský soubor Société Protectrice de Petites Idées s představením Cow Love. Tento pozoruhodný autorský počin mladých francouzkých performerů variuje na hranici sportovní, pohybové a hudební performance, která rozehrává rozmary lásky s chronickou hloupostí a rozkošemi nedokonalosti v duetu plném gagů a vtipu.


Srdečně zveme!