21#MALÁ INVENTURA 2024 V PRAZE/ PRASKLINY NEJEN V NAŠÍ IMAGINACI

Malá inventura je retrospektivní přehlídka projektů nového divadla s pestrým networkingovým programem. 22. ročník festivalu nového divadla nabídl mezi 20. a 28. únorem 2024 třicet divadelních, tanečních, objektových či multimediálních představení a performancí na osmnácti scénách v Praze. Na několik z nich se teď můžete vrátit spolu s Terezou Liškovou. Setkáte s účastnicemi a účastníky festivalu – těmi, kdo vystupují na scéně, usedají do hlediště či tahají za dramaturgická táhla rozličných kulturních scén.

Cesta vede na Meet the Guests, což je neformální setkání hostek a hostů festivalu ve Studiu Hrdinů, na burzu projektů Sbal ho/ji/to! v ARŠE+ či na Společný oběd do Kavárny Na Boršově. Uslyšíte ukázky z inscenací: How to Just Do It (PYL), Těžké divadlo (KHWOSHCH – Gosteva, Němec, Gawenda, Kočí) nebo Vzpomínání (Anna Datiashvili). Během festivalové epizody vás polechtají i otázky z Ne-viditelných diskuzí, které ve formě kartiček provázely celý festival.

Na začátku a v závěru reportáže uslyšíte, jak festival vidí Petr Pola, Karolina Plicková, Adriana Světlíková, Aneta Hladovcová, Markéta Jiroušková, Barbora Kunstovná. Letošní ročník připravovali také Markéta Jiroušková, Barbora Kunstovná, Martina Ptáčková, Wanda Toaderová, Johana Mravcová, Victoria Gabašová, Saša Kolmanová, Tereza Lacmanová, Eliška Burdová, Aneta Hladovcová, Tereza Holubová, Tereza Chovancová, Alenka Schützmeisterová, Martin Sršeň, Matouš Fendrych, Ivo Kössler a další.

Akci organizuje NOVÁ SÍŤ z.s., která od června do listopadu přináší také MALÉ INVENTURY V REGIONECH. Postupně navštíví Kuks, Jičín, Jihlavu, České Budějovice, Karlovy Vary a Rožnov pod Radhoštěm.

Připravila: Tereza Lišková | Znělky: Jiří Šimek | Hudební předěl: Piano loops 124 octave down long loop 120 bpm, josefpres, License: Creative Commons 0 |

→ Podcast je dostupný na všech hlavních platformách pro poslech podcastů:

Spotify: >http://bit.ly/47Tv2Ao
Apple podcast: https://apple.co/3tdoQEg
Google podcast: https://bit.ly/3tbvlr6
České podcasty: https://bit.ly/47UdKmS

Více informací:

web: ⁠⁠⁠⁠⁠⁠http://www.malainventura.cz/cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠
facebook: ⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.facebook.com/malainventura
instagram: https://www.instagram.com/malainventura/