Špička světové vizuální produkce přiveze do Prahy unikátní technologii

Jedna z klíčových osobností světové vizuální produkce a stage designu přijede do Prahy na specializovaný 3 denní workshop Art Gate Masterclass: Shannon Harvey organizovaný kulturní neziskovou Nová síť ve spolupráci s Institutem intermédií ČVUT. Na již zaplněném intenzivním workshopu představí mimo jiné i technologii, která zajistila dosud největší videomapping na světě.

Američan Shannon Harvey je vedoucím katedry Vizuálního designu a produkce živých vystoupení na prestižní britské Backstage Academy v Boltonu. Tato akademie zasvětí své studenty během tříletého bakalářského studia do práce nejen s nejnovějšími video-technologiemi jakými jsou d3, Notch, Green Hippo a Blacktrax, ale zároveň jim po ukončení studia zajistí i pracovní pozici ve vybrané firmě odpovídající jejich profesi.

„Spolupráce Nové sítě s britskou Backstage Academy začala již před 3 lety. Akademie se vyznačuje špičkovými lektory působícími na britské hudební scéně. Proto mě vůbec nepřekvapuje, že samotné vyjednávání o možném termínu workshopu v Praze trvalo rok a půl a zároveň byl tento kurz naplněn již čtrnáct dnů po zveřejnění,“ prozradila ředitelka Nové sítě Dagmar Kantorková.

Harvey je zároveň i technickým ředitelem britského Production Park, jednoho z největších kreativních tréninkových center sloužících k simulaci a testování živých vystoupení. Rozsáhlé pozemky a budovy v Production Park nabízejí kromě podií a jevišť světového formátu také 92000m² prostoru určeného pro zkoušky velkolepých hudebních show – mezi stálé klienty patří např. Robbie Williams, Muse nebo produkce hudební soutěže X-Factor.

Harveyho specializací je rozvoj zážitkových technologií, světových hudebních událostí a koncertů, interaktivních instalací a špičkových korporátních eventů. Mezi jeho know-how patří znalost nejnovějších postupů z oblasti audio-vizuálního průmyslu včetně vývoje a výzkumu multiprojekčních zobrazovacích systémů. Svou expertizu využil nejen pro koncerty Green Day, ale také pro značky a instituce jako d3 Technologies, United Visual Artist, Panasonic (ISE show Amsterdam 2017), Louis Vuitton, Nike, Jaguar, Expo 2015 a 2017 či Victoria & Albert Museum (V&A) v Londýně.

V Praze představí nejnovější trendy v oblasti stage designu a videomappingu včetně unikátního d3 4pro4 serveru, který byl použit během moskevského festivalu “Circle Of Light” v roce 2016 a umožnil tak zatím největší videomapping na světě zapsaný do Guinnessovi knihy rekordů.

Masterclass Shannona Harveyho proběhne od 1. do 3. března v prostorách Institutu intermédií ČVUT a bude veden pouze v anglickém jazyce.
Další informace jsou k dispozici na http://www.art-gate.cz/ nebo FB události https://www.facebook.com/events/671215473078684/.

Program Art Gate je součástí neziskové organizace Nová síť podporující rozvoj nového divadla. Program je spolufinancován Ministerstvem kultury a Magistrátem Hl.m.Prahy.

Tisková zpráva ke stažení zde: http://novasit.cz./download/tiskove-zpravy.html