PRALIN PROŠEL V BERLÍNĚ PRVNÍ ZATĚŽKÁVACÍ ZKOUŠKOU

Od čtvrtka 8. do soboty 10. listopadu hostila nezávislá scéna Theaterdiscounter 6. ročník networkingového formátu Industry Get-Together zaměřeného na komunitu berlínských nezávislých umělců a divadelních profesionálů.

Setkání berlínské nezávislé scény bylo zároveň nejvhodnějším místem pro úvodní setkání účastníků Staff Exchange, prvního programu realizovaného v rámci projektu PRALIN, který propojuje nezávislé divadelní umělce z Prahy a Berlína.

Z pražských účastníků přijeli Jakub Čermák (Venuše ve Švehlovce), Dagmar Radová (A Studio Rubín) a Lucie Špačková (Cirqueon). Na místě se setkali s Lenou Szirmay-Kalos (Collegium Hungaricum Berlin), Barborou Schnelle (Drama Panorama) a Christine Dissmann (Teatr Ogalala). Mimo vzájemné setkání, se pražští účastníci setkali i s dalšími reprezentanty berlínské nezávislé scény: Ballhaus Ost, Tatwerk Berlin, Theaterhaus Berlin Mitte, Berlin Circus festival, Katapult a několika jednotlivými umělci.

Cílem Staff Exchange je detailnější prozkoumání partnerských nezávislých scén, jejich struktur, možností a limitů, poznání kulturních subjektů a institucí a iniciace vzájemných meziměstských spoluprací na poli nezávislého performativního umění.

Další oficiální setkání proběhne na festivalu Malá Inventura (21. - 28. února 2019). Součástí festivalu bude i speciální programová část věnovaná berlínské nezávislé scéně a účast delegace berlínských profesionálů, kteří projevují zájem o stále rostoucí nezávislou scénu v Praze.
---

Projekt PRALIN realizuje Nová síť (Praha) a Performing Arts Programm (Berlin) za podpory Česko-německého fondu budoucnosti.
Partnery projektu jsou Cross Attic a Institut umění - Divadelní ústav, dále na projektu spolupracují Goethe-Institut Prag a České Centrum Berlín.