PAF@home

Začíná Performing Arts Festival Berlin, který bude plně online!
Kolegové z Berlína museli zareagovat nastalou situaci a během pár týdnů se jim podařilo převést celý festival do digitální podoby.
Jste zvědaví? My teda ano!

Program sledujte na stránkách PAF.
Festival potrvá od 19. do 24. května 2020.

"@home! Berlin Performing Arts Festival se letos kvůli probíhající pandemii COVID-19 a souvisejícím opatřením, které mají za cíl zpomalení šíření tohoto viru, odehraje u lidí doma na obrazovkách. V rámci plánování festivalu jsme toto rozhodnutí museli učinit na poslední chvíli a představuje to pro nás všechny velkou výzvu, a to pro celý festivalový tým, vystupující umělce i dějiště představení. Ale co jiného můžeme dělat v čase, kdy je veškerý život převrácen vzhůru nohama. Každý jedinec čelí svým osobním problémům a výzvám a je tak přinejmenším problematické pro všechny zúčastněné, že nemáme žádná pravidla, znalost, jistotu, kterými bychom se mohli řídit, a ze všeho nejvíc, že stávající situace zůstává otevřená. Otevřený konec. Tentokrát se nejedná o dramaturgický prvek, ale o zdrcující realitu."


Performing Arts Festival Berlin


O PERFORMING ARTS FESTIVALU

Performing Arts Festival oslavuje diverzitu berlínské nezávislé umělecké komunity v řadě divadel a prostorů po celém městě. Od roku 2016 tento týdenní festival prezentoval jednotlivé berlínské umělce i skupiny napříč žánry.
Festival není kurátorovaný, ale jeho program je vytvářen samotnou nezávislou uměleckou komunitou. Profesionální umělci, skupiny a prostory mohou nabídnout svůj příspěvek v reakci na řadu open callů iniciovaných festivalem. Stejná otevřenost je dána nováčkům na scéně, kteří mají šanci se prezentovat lokálními i mezinárodnímu publiku v rámci Newcomer’s Platform.
Cílem Performing Arts Festivalu je prezentovat diverzitu nezávislé performativní scény v Berlíně a učinit ji viditelnou v širším měřítku.

Více o festivalu: https://www.performingarts-festival.de/en/


Organizátoři projektu: Nová síť (Praha), Performing Arts Programm (Berlín)
Hlavní partner: Česko-německý fond budoucnosti
Projektový partneři: Cross Attic - Cross Club, Institut umění - Divadelní ústav, Goethe Institut Prag, České centrum Berlín, PerformCZech