GALERIE: JAK PROBÍHÁ DEVÍTIDENNÍ FESTIVAL NOVÉHO DIVADLA MALÁ INVENTURA?

Festival Malá inventura je přehlídkou těch nejvýraznějších projektů nového divadla za uplynulý rok. Je místem pro setkávání českých i zahraničních divadelníků či kulturních pracovníků. I letošní dvacátý ročník je ale otevřený všem těm, kteří se zajímají o nové divadlo a chtějí na něj nahlédnout zblízka. MI je jediným festivalem svého druhu u nás, proto se organizace Nová síť, hlavní pořadatelka festivalu, těší z vysoké návštěvnosti.

Odborný program

Za posledních pár dnů měla odborná veřejnost celou řadu příležitostí setkávat se, debatovat, mapovat situaci v kultuře či navazovat potencionální spolupráce. Udála se například několikahodinová burza projektů a networkingové setkání Sbal ho/ji/to!. Proběhlo jednodenní sympozium mapující situaci a praktické důsledky spojené s rozvojem rezidenčních míst v ČR/V4. A čeští i zahraniční hosté festivalu se sešli v rámci dvou Guided Tours, během kterých nahlédli do útrob vybraných divadelních scénách v Praze, například do MeetFactory, Alfredu ve dvoře, DivadlaX10 a Studia Hrdinů...

Online pro všechny

Díky online Guided Tours 360° může každý nahlédnout i do míst, kam se během divadelního představení nebo kulturních akcí nepodívá. Na Youtube kanálu festivalu najdete prohlídku vršovickou kulturní křižovatkou Vzlet a kultovním prostorem La Fabrika, který sídlí v pražských Holešovicích. Guided Tours jsou skvělou příležitostí, jak lépe pochopit komplexní fungování divadelních a kulturních prostor.

Divadelní showcase

Pro profesionály i širší veřejnost se zájmem o nové divadlo vznikl základní showcase 33 představení na 17 divadelních scénách. Tanec, loutky a loutkové opery, pohybové laboratoře, představení pro děti, činohra, divadelní program končí v sobotu 26. 2. večerním představením v CrossAttic. Sobotnícch představení se může zúčastnit každý zakoupením vstupenek na GoOut.cz.

#malainventuradvacetileta #malainventura2022