ČESKÝ KULTURNÍ NETWORK - KULTURA V REGIONECH V DOBĚ KORONAVIRU

Kultura žije i v době koronavirové!
I za zavřenými dveřmi divadel a kulturních organizací z regionů vznikají v tuto chvíli zajímavé a důležité projekty. Některé z nich vám představujeme níže.
Všechny organizace networku a jejich týmy v mezičase nadále pracují na přípravách plánovaných akcí na léto, přesouvají jarní akce na podzim, upravují své prostory a svým blízkým, ale i těm vzdálenějším, šijí roušky.
A těší se, až se zase všichni budeme moci potkat tváří v tvář!

Moving Station
Plzeň
Společně s několika kluby v Plzni byla vytvořena platforma ŽIJEM, která bude vytvářet nový obsah reagující na současnou situaci. Přímé přenosy z aktuálně ztichlých míst, diskuse s odborníky, setkání s umělci, zákulisí apod.

Platformu můžete sledovat ZDE.Valdštejnská lodžie
Jičín

Valdštejnské epidemium - Brány lodžie jsou sice zavřené, ale Valdštejnské imaginárium tvoří dál! Zveme vás na sérii bizarních virtuálních prohlídek Valdštejnské lodžie v dobách epidemie.

Během karantény způsobené Koronavirem, kdy je Valdštejnská lodžii pro veřejnost uzavřená, jsme se rozhodli s našimi diváky a návštěvníky virtuálně propojit skrze nevšední prohlídky. Vznikl tak projekt s názvem Valdštejnské epidemium. V sérii krátkých videí se představují jednotlivé části života Albrechta z Valdštejna či historie samotné Valdštejnské lodžie. Každý díl je zasazen do jiného prostoru historické stavby a na pozadí různých scénicko-surrealistických obrazů jsou vyprávěny historické reálie, zajímavosti, ale i legendy o slavné osobnosti. K tomu jsou využívané originální herní prvky pro děti, naučná výstava či scénografie z představení Valdštejnského imaginária, která v památce realizuje řadu scénických projektů. V době uzavření památky tak ožívá interaktivní expozice a diváci tak mohou lépe pochopit její propojení s historickými souvislostmi). 

Každý týden bude zveřejněn nový díl (celkem 8 – 10 dílů).

Sledovat můžete na YouTube ZDE a také na FB.Kulturní centrum COOLTOUR
Ostrava


Propojuje, organizuje, spolupracuje. Společně s Centrum PANT a Jeden svět Ostrava vytvořila iniciativu “Rouška je cool”.
Více ZDE.Kontrapunkt
Hradec Králové


Open Air Program
19. - 26.6.2020

Přípravy na Divadlo evropských regionů a Open Air Program běží v plném proudu a organizátoři věří, že se festival uskuteční. Aktuální informace můžete sledovat na webových stránkách festivalu.REZI.DANCE
Komařice


Symposium On body being
12. - 17. 7. 2020

Kmenová rezidence organizace Rezi.dance v lese, z.s., která navazuje na loňský pohybový a ekologický workshop-symposium pod názvem Plant Body Being.Vzbuďme Vary
Karlovy Vary


Tanec Praha (TyHle: Legorytmus)
2. 6. 2020

Taneční performance na Zažij podchod jinak společně se Supermarket wc
26. 6. 2020

Cirkus Nomade: Kabaret paměti
15. 8. 2020
Bohemia Farmstudio
Vysoká


Open Call - mezinárodní výzva k podání uměleckých projektů pro rezidenční pobyt v Bohemia Farmstudio
Leden - březen / 2020Tvůrčí dílna rezidenčních umělců (v tuto chvíli se s rezidencí počítá)
16. - 23.5.2020

Tvorba v oblasti malby, fotografie, scénografie, sice specific, multimédia a performance zaměřená na interakci s prostředím místa nebo krajinyFarmstudio Open

23.5.2020
Vernisáž výstavy rezidenčních umělců spojená s hudbou, projekcí 16mm filmů a ohněm.Theatrum KUKS
Kuks


Slavnostní otevření Galerie loutek
15. 5. 2020
V případě přetrvávajících vládních opatření se slavnostní otevření přesune na 19. 8. 2020 (zahájení festivalu THEATRUM KUKS).
Theatrum KUKS dokončuje stavební úpravy objektu divadla. Jedná se o tzv. Comoedien-Haus inspirovaný původním Šporkovým kukským divadlem z roku 1702. Divadlo, původně stodola, bude rozšířeno na multifunkční a interaktivní Galerii loutek, která nabídne expozici "Braunova socha loutkou" z dílny Jiřího Nachlingera nebo repliku barokního komediantského vozu Carro Commediale. Návštěvníci se mohou těšit na marionety podle Braunových soch Ctností a Neřestí nebo světoznámé trpaslíky, opět podle Braunových soch na bývalém závodišti v Kuksu.

Festival THEATRUM KUKS
19. 8. - 23. 8. 2020Produkční skupina Jelení SKOK
Velvary


On-line Festival Osamělých písničkářů
18. - 19. 4. 2020

Festival je možné podpořit také on-line sbírkou ZDE.
Kredance - Výměník 1
České Budějovice

Tvůrčí rezidenční pobyt - pohybové divadlo
13. - 19. 4.2020

Tvůrčí rezidenční pobyt - pohybové divadlo
18. - 24. 5. 2020

Farmářské trhy ve Výměníku
31. 5. 2020

Tanec Praha
9. 6. 2020 - Jáma Lvová
11. 6. 2020 - Zápas s Jazykem

Ufftenživot: Words of Apollogy
(červnový termín zatím neupřesněn)
SE.S.TA
Praha / Žďár nad Sázavou

Open call: Rezidence pro choreografy s koučinkem / Praha
19. - 27. 8. 2020
Podrobné informace, včetně přihlášky ZDE: https://www.se-s-ta.cz/akce.php?sesta-pro-profesionalni-rozvoj&open-call-rezidence-pro-choreografy-s-koucingem-2020
Deadline pro podání přihlášky je 31. 5. 2020
Cena Rezidence: 1 000 Kč (nezahrnuje ubytování, cestovné a stravu).
Foto: Valdštejnská lodžie, autor: Martin Vosáhlo