JARNÍ MEETING ČESKÉHO KULTURNÍHO NETWORKU 17. - 19. 5. 2022

Příští týden se koná třídenní meeting Českého kulturního networku Nová síť. Tentokrát se spolu s organizacemi ve skupině Začínáme spolupráci přesuneme do Olomouckého kraje. Zde se nachází Tančírna přímo v srdci Rychlebských hor. Meeting proběhne v termínu 17. - 19. 5. 2022.

O Českém kulturním networku

Český kulturní network Nová síť buduje od roku 2004 partnerskou síť organizací, které fungují jako stabilní regionální centra živého umění. Zvláštní důraz klade na podporu začínajících organizací a jednotlivců, kteří usilují o rozvoj kultury ve své lokalitě. Ať už jde o oblast divadla, veřejnou iniciativu nebo snahu o oživení památky, poskytuje příležitosti pro vzájemná setkávání, vzdělávání a další rozvoj. Networkingová činnost umožňuje dlouhodobě komunikovat potřeby a zájmy týkající se kultury na regionální úrovni. Dlouhodobou snahou je se získanými daty pracovat a prezentovat je na úrovni veřejné správy.

Český kulturní network Nová síť sdružuje více než 30 organizací napříč regiony ČR. Vzájemná spolupráce v networku se dělí do tří skupin:
PARTNEŘI NETWORKU ZAČÍNÁME SPOLUPRÁCI VE SPOJENÍ
Nové organizace mají dva roky na to, aby prozkoumaly obrysy spolupráce a seznámily se s příležitostmi, které nabízí síťování. Cílem kategorie Začínáme spolupráci je rozvoj členských organizací a projektů, které realizují. Právě těch se aktuální květnový meeting týká.


Účel setkání

Zjistíme, co těší a co naopak trápí osm celoregionálních organizací, které patří do skupiny Začínáme spolupráci. Tradičně se pozorně zaměříme na možná východiska, nastavení krátkodobých cílů a rozebereme i další příležitosti a rozvoj jednotlivých organizací. Esencí každého meetingu je potřebné sdílení, podpora a motivace. Vyměníme si nabyté knowhow a seznámíme s krásným okolím Tančírny a Rychlebských hor.

Účastníci

Zdeněk Jurčík – Tančírna v Račím údolí / Adam Langer, Petr Brůha – Sladovna Písek / Lucie Štůlová Vobořilová, Petra Fusová, Tereza Slováková – Městská kulturní zařízení Jeseník / Pavel Matela, Pavel Matoušek – Bohemia Farmstudio / Kateřina Špičková – Velvareum / Zdeňka Morávková – Světakraj / Jana Šídlová – Městské kulturní středisko Vodňany / Adam Koš, Klára Chud – Zvěřinec / Honza Petružela, Pavel Trčka – Fujaré

ZA ORGANIZÁTORY / NOVÁ SÍŤ:
Petr Kiška, Tereza Lacmanová, Adriana Světlíková

Meeting Českého kulturního networku Nová síť je podpořen Fondy EHP a Ministerstvem kultury ČR.