GIVE ME 10 SECONDS

SVĚTOVÁ PREMIÉRA - 27. 11. 2015 od 19:00 - MĚSTSKÉ DIVADLO VARNSDORF

Mezinárodní skupina Chantier des Images připravila pro české diváky tanečně-divadelní představní Give me 10 Seconds, které se zabývá vztahem mezi člověkem a prostředím, v němž se pohybuje. Choreografickými prostředky zobrazuje proměnu „já“ skrze vzdálenost a pohled toho druhého.

V nesčetných odrazech nás samých lze zahlédnout plachou odlišnost, trhlinu ve zdivu naší identity, bytost neznámou a přece důvěrně blízkou. Rozevírá se tak před námi chřtán otázky: kdo jsem? Při setkání s někým druhým se během prvních pár vteřin do podvědomí pozorovatele uloží klíč, stopa, jakási nit, vedoucí až do srdce labyrintu, k samotné podstatě otázky.... a k její odpovědi. Představení Give me 10 seconds se k takové cestě odhodlává a inspiruje k ní i své diváky.

„Jsem vidět, tedy existuji“. (J. P. Sartre)

Koncept a režie: Amador Artiga
Choreografie a interpretace: Nikola Križková a Damiano Ottavio Bigi
Hudba: Michal Reynaud
Světelný design: David Prokopič
Produkce: Chantier des Images
Generální partner: společnost SIXT
Záštita: kulturní network Nová síť

Vznik představení podpořili: Ústecký kraj, Nová síť z.s., Městské divadlo Varnsdorf, STORY DESIGN, Securitas Cooltour Ostrava, Ponec – divadlo pro tanec, Divadelní služby Plzeň, Start Production, Studio Truhlárna

Představení vzniklo na základě dvou rezidenčních pobytů, které se uskutečnily v rámci regionálního kulturního networku Nová síť. Rezidenci poskytl v červnu tohoto roku Ostravský Cooltour a v listopadu Městské divadlo ve Varnsdorfu, kde již za několik dní proběhne i světová premiéra Give me Ten Seconds.

1. repríza představení se uskuteční 1. 12. od 20:00 v Moving Station v Plzni. Na další reprízu se diváci mohou těšit v rámci festivalu Malá inventura 2016, který se tradičně odehrává na konci února v Praze.

------

Chantier des Images je mezinárodní skupina, prostor pro svobodnou tvorbu, jejímž hlavním pilířem je tanec, divadlo a výtvarné umění. Hlavním cílem jejich tvorby je probudit v divákovi emoce až k pocitu zachvění. Skupina má za sebou řadu dílen a workshopů, které se konaly ve Španělsku (Valencia, Madrid, Barcelona), Argentině (Buenos Aires), Brasilii (Sao Paulo), Venezuele (Caracas), v České republice a Francii. První představení Artemis v zrcadle bylo představeno publiku ve Francii, Španělsku, Česku a Litvě

G10S_TZ.docx (73KB)