ČERVEN V REGIONECH - ČESKÝ KULTURNÍ NETWORK

Český kulturní network Nová síť vás srdečně zve na vybraná představení v regionech. Nejenom v Praze si můžete užít vystoupení českých i zahraničních performerů a tanečních umělců. Těšit se můžete mimo jiné na mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA 2019.

Seznamte se s programem na měsíc červen.

KREDANCE

17. června - Tanec Praha v Českých Budějovicích: LEGOrytmus — tYhle

LEGOrytmus skrze téma sportu nabízí cesty, jak můžeme přemýšlet o naší společnosti. Představení se inspiruje olympiádou, spartakiádou i aerobikem, aby přes pohybový slovník, který všichni známe, zobrazilo zvláštní partu sportovců, kteří se snaží dosahovat svých sportovních cílů nečekaným způsobem.

Více na informací na: https://kredance.cz/projekty/tanec-praha-ceske-budejovice-06-2019/


DIOD


12. června - Tanec Praha v Jihlavě: Eymen - Úhel pohledu — VEN.ku TANCI

Co je smrt? Skutečnost? Nebo úhel pohledu? Kolik takových úhlů je? Tolik kolik lidí? Tolik kolik kultur? Všichni si procházíme stejným obloukem od zrození k zániku, každý máme své příběhy, obavy a radosti spojené s představou, co nás na konci čeká.


18. června - Tanec Praha v Jihlavě: LEGOrytmus — tYhle

Inscenace se humornou cestou snaží dojmout diváka, aby se začal ptát, co je výkon, forma, formace, rytmus, povinnost, řád, konvence, poddajnost, konformita a následně svoboda. Představení bylo adaptováno na další verzi LEGOrytmus do škol, zahrnující vzdělávání uměním a obohacenou o diskuze s dětmi.

19. června - Tanec Praha v Jihlavě: SAME SAME — danceWATCH

Divadelní režisérka Petra Tejnorová se v koprodukci festivalu TANEC PRAHA ocitá na jevišti spolu s přední českou tvůrčí taneční osobností Terezou Ondrovou. Jejich společný zájem o hledání hranic jemného humoru, ironie či absurdity při vší úctě ke spletitosti lidských vztahů podtrhuje vedení Karine Ponties, belgicko-francouzské choreografky a režisérky. Ve stylu grotesek Laurela a Hardyho nás přes veškerou odlehčenost formy dokážou dojmout svou hloubkou a upřímností.


Více informací na: https://www.diod.cz/program


Divadlo Varnsdorf


18. června - Tanec Praha ve Varnsdorfu: Švihla

Taneční představení Švihla dokazuje, že skákání přes švihadlo není jen dětská hra; symbolizuje ambici, touhu po výkonu, snahu o sebezdokonalování. „Přeskakuješ sám sebe, překračuješ své hranice, nebo jsi naopak uvězněn v opakujícím se kruhu, ze kterého nelze vystoupit“
Dechberoucí výkon charizmatické tanečnice nás provede záblesky jejích příběhů a vzpomínek, jejího prošvihávání se k vnitřní svobodě, kterou všichni na cestě životem ztrácíme. Je fascinující, co vše lze skoky přes švihadlo a jednoduchými beaty vyjádřit.


Vzbuďme Vary

19. června - Tanec Praha v Karlových Varech: Eymen - Úhel pohledu — VEN.ku TANCI

Umělci vyhledávají nové impulzy, dokáží propojovat jak generace, tak zcela odlišné kultury různých světadílů. Tradice západní Afriky i střední Evropy skrývají příběhy předávané z generace na generaci. V Africe ti nejstarší jsou přirozeně nejváženějšími členy rodiny i společnosti, jejich odchod ze života je pak nejvýznamnější oslavou moudrosti, zkušeností a dobra.

22. června - VZBUĎME VARY 2019

5. ročník multižánrového site specific festivalu.
Tanec - divadlo - tvůrčí dílny - procházky městem.


Více informací na: http://www.vzbudmevary.cz/#!tab-custom


Kontrapunkt

21.-28. června - Festival Open Air Program

Open Air Program je od roku 2000 tradiční součástí Mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů, koná se každoročně v druhé polovině června v Hradci Králové. Jedná se o desetidenní nesoutěžní přehlídku tuzemského a zahraničního převážně divadelního umění, která má pro svou uměleckou otevřenost a diváckou přístupnost v rámci území ČR zcela výlučný charakter. Představení se odehrávají na téměř 20 scénách pod širým nebem, v historickém centru města, účastní se ho na 150 souborů či jednotlivců, kteří odehrají na 200 představen


Více informací na: https://www.openairprogram.cz


Luhovaný Vincent

27. - 30. června - Festival Luhovaný Vincent


Luhovaný Vincent je letní multižánrový festival pro duchem mladé, každoročně pořádaný v lázeňském městě Luhačovice. Téma letošního festivalu je BUĎ/ANEBO. Festival Luhovaný Vincent v rámci svého programu reflektuje aktuální umělecké dění. Jeho cílem je obohacení kulturního života Luhačovic a rozvoj živých hudebních, dramatických, tanečních, výtvarných, literárních a filmových forem. Zároveň prostřednictvím besed, přednášek a prezentací naplňuje edukativní a osvětový záměr.