2024

VESELÉ CHVÍLE

Sbor Veselé chvíle vznikl v roce 2019 na Divadelní fakultě AMU v Praze původně jako SBOR z DAMU. Propojuje studentky a studenty napříč katedrami celé fakulty a jejich přátel. Svými aktivitami sbor rozžívá nedivadelní prostory a vnímá hudbu a zpěv jako hlavní způsob divadelní komunikace. Sbor je specifické fyzické těleso, které je možno rozpustit a zase sjednotit v jeden celek. Během svého působení soubor vytvořil dva inscenované koncerty Veselé chvíle v životě lidu (českého) na střeše Divadla DISK a Beracha v Libeňské synagoze v Praze, který byl i součástí festivalu Malá inventura 2023.

Přihlášený projekt: Triomphez

V třetím inscenovaném koncertu Triomphez bylo cílem zaměřit se na evropskou barokní hudbu, repertoár se skládá z několika závěrečných sborů barokních oper autorů jako Georg Friedrich Händel, Johann Sebastian Bach nebo Jean-Baptiste Lully. A to s doprovodem vlastního komorního barokního orchestru. Sbor pracuje s prvky barokní hudby a divadla, a snaží se aplikovat tyto principy na formát sborového tělesa a zpěvu. To vše s důrazem na site specific tvorbu v barokním prostoru, kterým je Císařský sál Zámku Trója Galerie hlavního města Prahy.

Já jsem a žádný jiný není!

Každý chce být Někým, každý chce být vidět, každý chce být králem a královnou svého vlastního života. V neustálém boji o pozornost všichni touží po moci. Kdo je jejím držitelem a jak svou moc uplatňuje?
Může svět pojmout 8 miliard králů, královen a hlavních postav? A kde má v tomto systému své místo láska, která je hybatelem všeho dění?

Režie a dramaturgie: Anna Datiashvili a Veronika Holcová
Kostýmy a scénografie: Josefína Holcová a Adam Bohdal
Light design: Vavřinec Němec a Anna Hubená
Fotografie: Anežka Pithartová
Grafika: Žofie Kosová
Produkce: Adéla Hromasová
PR: Elisa Speváková

Sbormistryně: Veronika Holcová
Vedení orchestru: Kryštof Hlavnička
Orchestr: Václav Pelouch, František Holeček (housle), Anna Mazáčková, Anna Cibulková (flétny), Anežka Kyselková (violoncello), Tomáš Zahrádka (kontrabas), Šimon Tamaki (theorba), Kryštof Hlavnička (cembalo)

Sbor: Alžběta Nováková, Josefína Holcová, Jana Stárková, Sara Maďarová, Lucie Šroglová, Adela Syslová, Marta Hermannová, Tereza Mátlová, Ema Šmídová, Aicha Roubíčková, Barbora Váchová, Karolína Růžičková, Mariana Chavíková, Iva Ščerbáková, Markéta Labusová, Alžběta Holcová, Anna Datiashvili, Veronika Holcová, Magdaléna Fedorková, Kateřina Pithartová Kozinová, David Bolech, Hynek Sůra, Richard Janča, Tomáš Adel, Václav Wortner, Jáchym Sůra, Matouš Fendrych, Nikolas Ferenc, David Pavlis, Václav Zimmermann, Gagik Chilingaryan

Premiéra: 7. května 2023, Zámek Troja GHMP

Délka: 60 min bez přestávky

Autor fotografií: Anežka Pithartová

Podporovatelé projektu: Galerie hlavního města Prahy, Akademie múzických umění v Praze, Státní fond kultury, Nadace Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových, Alfred ve Dvoře