PRÁZDNINY V REGIONECH - ČESKÝ KULTURNÍ NETWORK

Prázdniny začínají, slunce svítí a letní pohoda je cítit je ve vzduchu. Věříme, že především v těchto letních měsících, kdy mnoho z vás opustí rozpálené prostředí velkoměsta, oceníte vybraný program v regionech.

V Trutnově se můžete mimo jiné těšit na vystoupení cirkusových špiček z Austrálie. V malebném prostředí Farmstudia ve Vysoké se uskuteční jedinečná tvůrčí dílna s jedním z nejvýznamnějších českých fotografů Jindřichem Štrejtem. Jičínská Valdštejnská lodžie si pro vás připravila nabitý hudební program. BuranTheatr nás v létě navštíví i v Praze v Celetné a jejich performance můžete vidět i v rámci festivalu Uprostřed na jejich domovské scéně v Brně. V Rožnově pod Radhoštěm se ve Fujaré ponese léto především v duchu hudby a hudebních workshopů. Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA ze Žďáru nad Sázavou připravilo hned několik open classes a workshopů s renomovanými zahraniční umělci pro všechny taneční nadšence, které se uskuteční v Praze. V polovině července otevře zámek Žďár své brány i mezinárodnímu festivalu současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu KoresponDance. V Kuksu můžete zažít multižánrový festival, jak jej nečekáte. Festival THEATRUM KUKS nabízí barokní a barokem inspirované umění v kulisách kukského areálu a okolí, včetně několika workshopů, které se budou týkat především barokní hudby. V Moving Station se červenci a srpnu budou konat rezidence, letní kurz divadelní improvizace nebo Festival ProART, který se uskuteční v Plzni 10. - 13. července. Na nudu tyto prázdniny prostě není prostor. Přejeme vám, ať se toto léto obohatíte o co nejvíce kulturních zážitků.


UFFO Trutnov

12. – 22. července:  Gravity & Other Myths
V Trutnově budou opět zkoušet „world-class soubor od protinožců Gravity & Other Myths. Pilotovat budou všechny svá tři světově úspěšná představení - A Simple Space, Backbone a Out of chaos. 
UFFO také chystá otevření první a v Evropě unikátní Australské novocirkusové akrobatické školičky. A právě v červenci v rámci rezidence chystají předskok k této školičce, a to workshopy pro děti (5 – 10 let), středně pokročilé teenagery i profesionály. Samotná škola by se měla otevírat v lednu příštího roku.
 
20. – 31. července: Losers Cirque Company - Hrdinové
Autonehoda. Polytrauma. Narkóza… Co se odehrává ve vašem mozku, když ležíte v kritickém stavu na operačním sále a váš život je v cizích rukách? Utíkáte do svých fantazií a snů, nebo vedete lítý boj? Střet reálné operace a vnitřního světa poraněného. Je načase poznat své hrdiny a vydat se s nimi na vzrušující a dobrodružnou pouť svým tělem. Cíl mise je jediný: přežít!
 
1. – 9. srpna: Jana Burki & spol. - Heores
Obraznost propagandy předkládá v každé historické éře své vlastní hrdiny. Jsou znakem potřeby té které doby. Svatí, prostí, odvážní, výkonní, aktivní, mladí, krásní, věrní, obětaví, pragmatičtí, jak je potřeba. A jací jsou ti současní? A co bychom si z jejich činů vlastně měli vzít? Autoři inspirováni prvomájovými průvody, volebními kampaněmi, zpravodajstvím, televizními seriály i komerční reklamou zkusili najít hrdiny současného světa a postavili je do jedné řady s těmi, o kterých nikdo z nás většinou nikdy nepřemýšlel jako o hrdinech: do řady s dětmi.

2. – 8. září: Circa (Austrálie) – Sacre
Další zástupce australské světové špičky bude zkoušet svůj nový projekt v Uffu.
 
Trutnovské hudební léto 2019
Koncerty především trutnovských kapel každou středu a pátek 
Více informací zde: 
červenec: http://uffo.cz/program/porady/?month=07&year=2019
srpen:  http://uffo.cz/program/porady/?month=08&year=2019
 
17. – 23. srpna DANCE Festival Trutnov 2019 
Již podeváté se můžete těšit na Dance festival Trutnov na půdě podhorského města Trutnov, kde se tento mezioborový umělecký projekt realizuje ve spolupráci ZUŠ Trutnov a Společenského centra UFFO Trutnov. Hlavním posláním festivalu je vytvořit příjemnou a přátelskou atmosféru pro účastníky, interní části festivalu i veřejnost, a společně sdílet nové zkušenosti a osobní rozvoj v oblasti scénického umění, hudby, akrobacie a letos nově i v oblasti výtvarného umění.Farmstudio - středisko umění a kultury

4. - 7.července: Jindřich Štreit ve Farmstudiu
Tvůrčí dílna vedená jedním z nejrespektovanějších českých fotografů Jindřich Štreit v kulturním centru Farmstudio na Kokořínsku. Fotografický workshop, přednášky, diskuse a konzultace v inspirativním prostředí a s inspirativními lidmi. Účastnický poplatek 6 000 Kč včetně ubytování.
Přednáška pro veřejnost 5.7.2019 v 19:00
http://www.jindrichstreit.cz


18.-25. srpna: Mezinárodní workcamp Tamjdem
Tamjdem pořádá denní, víkendové a až dvoutýdenní dobrovolnické projekty na pomoc neziskovým organizacím po celé České republice a zájemce vysílá i do světa. Tento rok zahájili spolupráci s centrem nezávislé kultury Farmstudio. V duchu onbovy kulturního dědictví budou pomáhat s rekonstrukcí budov bývalého statku na centrum, kde nachází své zázemí umělci pro tvůrčí rezidenční pobyty, sympozia, kurzy, dílny, festivaly a další aktivity z oblasti současného umění a živé kultury.
Více informací zde: https://www.tamjdem.cz/cs/promen-byvalou-farmu-na-centrum-kulturyValdštejnská lodžie

5. července: KALLE with acoustic band
Akustický orchestr snové melancholie. Nový projekt nejvýraznějšího hudebního dua současné nezávislé scény.
 
19. července: ZRNÍ
Koncert jedné z nejpopulárnějších kapel současné nezávislé scény pod barokní klenbou Valdštejnské lodžie
 
24. srpna: Beata Bocek
Nezaměnitelná česko-polská písničkářka a hudebnice z Těšína žijící aktuálně ve Švédsku. Písně o vzpomínkách, dětství, cestách i snech.

Více informací na: https://www.facebook.com/valdstejnskalodzie/BuranTeatr

14. - 23. červenec: Interactive Bodies
Mezinárodní divadelní dílna, ve které účastníci zpracují pod vedením Tomáše Wortnera otázku současného fungování mezilidských vztahů osob žijících ve městě. Performeři z oblasti pohybového/tanečního divadla realizují společné tréninky a divadelní výzkum toho, jak podpořit obyvatele města, aby byli otevřenější, hravější a interaktivnější. Své poznatky zpracují do site-specific performance, kterou uvedou ve veřejném prostoru města Brna.

23. července, 19:30: BuranTeatr uvádí: Domeček
Komorní šansonový muzikál pro dva herce v prázdném domě od brněnského divadla BuranTeatr v rámci festivalu Uprostřed.
Petr s Marikou byli manželé a měli spolu domeček. Co zářil jak sen a voněl jak libeček. Jednoho dne Petr řekl, že už nechce dál. Kvůli jiné ženské? Kvůli jiným ženským? Nebo kvůli chlapovi? Vždyť měli krásné manželství, s mozzarellou, rajčaty z Tesca a Sárou. Sedmdesátiminutová procházka jedním vztahem se sedmi písněmi a revolverem. Kateřina Dostalová a Miroslav Ondra jako herci, zpěváci i orchestr.
Více informací: https://www.facebook.com/events/418729585376327/

31. července, 19:30: BuranTeatr uvádí: 39 stupňů
Bláznivá špionážní komedie: pocta Alfredu Hitchockovi v podání brněnského BuranTeatru v rámci festivalu Uprostřed.
Více informací: https://www.facebook.com/events/430271471093128/

5. srpna, 19:30: BuranTeatr v Celetné: Deep Shit / Pohybový traktát / #4
Dva lidé, dva z nás, odsouzeni ke svobodě. Pohybová inscenace, ve které je dovoleno mnohé.
Více informací: https://www.facebook.com/events/2231302443849877/

6. a 7. srpna, 19:30: BuranTeatr v Celetné: Parchant v klobouku (S A Guirgis) #9
Hořce zábavný a zábavně hořký obraz závislostí drogových i citových. Všichni mluví rychle a hodně. Na ulici není na podtexty čas.

Více informací: https://www.facebook.com/events/2254819054782650/
https://www.facebook.com/events/647496242329002/Fujaré

30.–31. srpna – hlasový a kytarový workshop Zdeňka Bíny (-123minut.)
Tvůrčí kytarová a hlasová dílna experimentujícího hudebníka Zdeňka Bíny vhodná pro amatéry i profesionály.
Více na: www.festivalhlasy.cz/workshop

30.–31. srpna – hlasový workshop Ridiny Ahmedové (HLASkontraBAS)
Bude se zpívat, zkoumat hlas a zbude čas i na seznámení s vícehlasým smyčkováním pomocí looperu. Výstupem z workshopu bude krátký koncert v rámci vystoupení HLASkontraBASU na festivalu Hlasy. Od účastníků workshopu se očekává jen základní otevřenost vůči zpěvu a práci s hlasem, základní muzikalita a chuť jít naplno do společné práce.
Více na: www.festivalhlasy.cz

31. srpna – Hlasy – hudební festival lidského hlasu
3. ročník mezinárodního hudebního festivalu lidského hlasu představí v dřevěném amfiteátru Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm hudebníky nejrůznějších žánrů, které spojuje unikátní hlasový projev. Program: -123minut (jazz-funky-blues-worldmusic),
Tara Fuki (alternativa), Hanka Rybka & zespół (PL, folklór/worldmusic), HLASkontraBAS oktet (alternativa, Ridina Ahmedová & spol.), Antikvartet (folk).
Více na: www.festivalhlasy.czCentrum choreografického rozvoje SE.S.TA

12.–14. července: festival KoresponDance ve Žďáru nad Sázavou
V polovině července otevře zámek Žďár své brány mezinárodnímu festivalu současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu KoresponDance. Těšit se můžete na umělce z pěti kontinentů, několik světových premiér, workshopy, prohlídky muzea i zámku a letos poprvé v historii i na experimentální battle, který rozpohybuje první zámecké nádvoří skoro na celé sobotní odpoledne a bude nejen skvělým zážitkem pro účastníky, ale i barvitou a živou show pro diváky.
Více informací: korespondance.cz

22.–28. srpna: Open class se zahraničními lektory (Studio ALTA)
Letní ranní setkání s kouči mezinárodní Rezidence pro choreografy s koučinkem a dalšími hosty jsou otevřené pro všechny taneční nadšence. Letos tréninky povedodou Kathy Casey (CA), Valentina Desideri (IT/NL), Marie Kinsky (CZ/FR), Zuzana Žabková (SK), tréninky jsou každý den od 9.30 do 11 hodin a místo je možné rezervovat online.
Více informací: http://www.se-s-ta.cz/akce.php?sesta-pro-profesionalni-rozvoj&open-class-se-zahranicnimi-lektory-2019

25. srpna: Konferenční den + Kulatý stůl: Choreografovat teď (Národní galerie Praha – Veletržní palác)
Kulatý stůl s názvem Choreografovat teď zve mezinárodní hosty – choreografy, tanečníky, umělce, teoretiky k prezentaci dvou přednášek o reflexi stavu současné choreografie na domácí i mezinárodní scéně. Přednášky proběhnou v kombinaci s řízenými diskusemi v interakci s pozvanými profesionály taneční a výtvarné scény i s širokou veřejností.
Více informací: http://www.se-s-ta.cz/akce.php?diskuze-a-prednasky&kulaty-stul-v-ramci-rezidence-pro-choreografy-s-koucinkem-2019

28. srpna: 15.00 Tanec v galerii: Work in Progress z rezidence (Národní galerie Praha – Veletržní palác)
Cyklus Tanec v galerii charakterizuje interdisciplinární spolupráce mezi tancem a výtvarným uměním, kdy má návštěvník příležitost nahlédnout na výtvarná díla nově a prostřednictvím nezvyklých výrazových prostředků. Tanec v galerii v rámci Rezidence pro choreografy s koučinkem pak přináší možnost zhlédnout work in progress účastníků etablované mezinárodní rezidence, kteří deset dní pracovali v Praze se zahraničními koučink na svých vlastních projektech.
Více informací: http://www.se-s-ta.cz/akce.php?sesta-pro-publikum&tanec-v-galerii-srpen-2019

29. srpna: Work in Progress z rezidence 19:30 (Atudio ALTA)
Rezidence pro choreografy s koučinkem je prestižním projektem SESTA. Každoročně přijíždí do Prahy renomovaní zahraniční umělci – kouči a pracují s vybranými mladými choreografy z celého světa na rozvoji jejich tvorby. Rezidence je mezinárodně etablovaná a mimo jiné pomáhá českým choreografům prosadit se i mimo republiku. Každoročně vznikají na rezidenci jedinečné projekty českých a zahraničních umělců. Na závěr rezidence proběhne tradiční prezentace, která je obzvláště u zahraničních účastníků pravděpodobně jedinou příležitostí vidět jejich práci v Česku.
Více informací: http://www.se-s-ta.cz/akce.php?sesta-pro-publikum&work-in-progres-rezidence-pro-choreografy-s-koucinkem-2019THEATRUM KUKS

21. – 25. srpna: FESTIVAL CTNOSTÍ A NEŘESTÍ - Multižánrový festival v Kuksu | Baroko, jak jej nečekáte
Festival THEATRUM KUKS nabízí barokní a barokem inspirované umění v kulisách kukského areálu a okolí. Navazuje na tradici Kuksu jako hudebního, divadelního a uměleckého centra evropského významu. Hlavním krédem festivalu je víra v to, že baroko má mnoho společného s dneškem a i po 300 letech dokáže zaujmout, překvapit či pobavit. Protože baroko není jízda na mrtvém koni!
Více informací: https://theatrum-kuks.cz

WORKSHOPY 2019
19. – 29. srpna

Jiří Jelínek & Tomáš Alferi: DIVADELNÍ A HUDEBNÍ DÍLNA – JÁ, PÍSNIČKA
Jak vypadala „Já, písnička“ před 300 lety? Kancionál Slavíček rájský, vlastně takový velmi rozsáhlý zpěvník (obsahuje více než 800 písní – pro srovnání, The Rolling Stones mají celkem okolo tři sta sedmdesáti písniček), sestavoval farář Jan Josef Božan. Vyšel tiskem roku 1719 v Hradci Králové za vydatné finanční pomoci hraběte Františka Antonína Šporka a má letos výročí 300 let od vzniku.
Více informací: https://www.facebook.com/events/393580431196112/

Divadelní dílna s JIřím Jelínkem „LOUTKY PODLE JELÍNKA“

Hudební dílna s Tomášem Alferim: JÁ, PÍSNIČKA PŘED 300 LETY
Dílna s hudebním géniem a uměleckým šéfem Divadla rozmanitostí Most Tomášem Alferim se zaměří na současné uchopení vybrané písně z barokního kancionálu „Slavíček rájský“ (což je taková první verze zpěvníku Já, písnička) a její začlenění do divadelního představení. Hudební motivy se přetaví a vloží do rozmanitých kontextů. Hlavním nástrojem bude metoda charakteristická (nejen) pro baroko a sice: improvizace. Předpokladem účasti na dílně jsou alespoň základní hudební dovednosti (rytmus, zpěv, hra na nástroj je vítaná), především však chuť tvořit a vymýšlet. Kdo má nástroj, na který hraje nebo by chtěl hrát, ať ho vezme s sebou.
Více informací: https://theatrum-kuks.cz/4-rocnik-2019-workshopy  Moving Station

10. - 13. července: ProART Festival: UMĚLECKÉ DÍLNY
Mezinárodní art-workshop festival v Plzni letos pro širokou veřejnost nabízí výuku zpěvu, divadla a tance. Lektory jsou Lenka Dusilová – hudební dílna, Radka Fišarová – zpěv, Štěpán Pácl – herecká dílna, Martin Dvořák (CZ/AT), Morgan a Tine Reid (CAN/DE) a Noa Dar (IL) – současný tanec. Více informací a přihlášky na workshopy najdete na www.proart-festival.cz.

10. července 2019: Jaroslav Hutka: MINULOST MÁVÁ NÁM
Koncertní talkshow písničkářské legendy.

11. července: KDE TANČÍ VÍTR … ORTEN_100_OHNICE
Současné poetické hudební divadlo o životě, lásce a smrti...Multižánrový scénický projekt věnovaný osobnosti a dílu básníka Jiřího Ortena, jenž byl pro svůj židovský původ pronásledován a za nejasných okolností přišel o život při automobilové nehodě ve svých dvaadvaceti letech. Poezie jako hudba, tanec jako poezie, hudba jako tanec. Poetický hudebně-divadelní projekt pro všechny generace s touhou se zastavit, vnímat a naslouchat. Inscenace vznikla ke stému výročí Ortenova narození.

12. července: Moving Station - site specific
Sólo izraelské tanečnice Lital Netzer Ben Horin je inspirováno otázkami všedního dne. Jak se máš? Co cítíš? Co potřebuješ? Ale zítra už možná nebudeš… A já? Přijdu. A zeptám se znovu, jako by dnešek nikdy nebyl a zítřek nikdy nepřišel.

13. července: Phase-Zero Productions (DE) a Saori Ando (JAP): WHAT IF…
Taneční představení s tématem lidské pravdy a pochybností o ní. Otázka pravdy a její relativní existence v hledání a objevování tří lidských těl. Co se stane, když si nejsme jistí svou vlastní pravdou? Odpověď můžete hledat s námi v jeden červencový večer v Moving Station. Autoři a účinkující: Saori Ando, Tine Reid, Morgan Reid

Více informací na: http://www.johancentrum.cz/program/2019/cervenec a https://www.proart-festival.cz/cz/proart-festival-2019/
https://www.novasit.cz/network


OPEN CALL / NOVÁ KREV 2023OPEN CALL / NOVÁ KREV 2023

BLÍŽÍ SE TŘETÍ ROČNÍK KONFERENCE O SPOLUPRÁCI V KULTUŘEBLÍŽÍ SE TŘETÍ ROČNÍK KONFERENCE O SPOLUPRÁCI V KULTUŘE

VIDEO POZVÁNKY NA KONFERENCI  CULTURE GET-TOGETHERVIDEO POZVÁNKY NA KONFERENCI CULTURE GET-TOGETHER

NOVÁ SÍŤ NA MANAŽERSKÉ REZIDENCI V NORSKUNOVÁ SÍŤ NA MANAŽERSKÉ REZIDENCI V NORSKU

VIDEO ČESKÉHO KULTURNÍHO NETWORKU NOVÁ SÍŤVIDEO ČESKÉHO KULTURNÍHO NETWORKU NOVÁ SÍŤ

ČERVNOVÉ SETKÁNÍ PARTNERŮ NETWORKU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCHČERVNOVÉ SETKÁNÍ PARTNERŮ NETWORKU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

FESTIVAL MALÁ INVENTURA – KONKURZ (PR manažer/ka)FESTIVAL MALÁ INVENTURA – KONKURZ (PR manažer/ka)

MALÁ LOUTKOVÁ INVENTURA V KUKSU - NOVÁ SÍŤ INFORMUJE (No. 43)MALÁ LOUTKOVÁ INVENTURA V KUKSU - NOVÁ SÍŤ INFORMUJE (No. 43)

PRACOVNÍ KVĚTNOVÉ SETKÁNÍ ČLENŮ NETWORKU NOVÁ SÍŤ SE KONALO NA JESENICKUPRACOVNÍ KVĚTNOVÉ SETKÁNÍ ČLENŮ NETWORKU NOVÁ SÍŤ SE KONALO NA JESENICKU

ZAMĚŘENO NA REZIDENCE: Nová síť informuje No. 42ZAMĚŘENO NA REZIDENCE: Nová síť informuje No. 42

JARNÍ MEETING ČESKÉHO KULTURNÍHO NETWORKU 17. - 19. 5. 2022JARNÍ MEETING ČESKÉHO KULTURNÍHO NETWORKU 17. - 19. 5. 2022

DALŠÍ VÝZVA ART-IN-RES BUDE AŽ NA PŘÍŠTÍ ROK 2023DALŠÍ VÝZVA ART-IN-RES BUDE AŽ NA PŘÍŠTÍ ROK 2023

CHYSTÁME: KONFERENCE CULTURE-GET TOGETHER 2022 O HODNOTĚ PRÁCE V KULTUŘECHYSTÁME: KONFERENCE CULTURE-GET TOGETHER 2022 O HODNOTĚ PRÁCE V KULTUŘE

ONLINE SEMINÁŘ: PRÁVNÍ MINIMUM V UMĚNÍ A KULTUŘEONLINE SEMINÁŘ: PRÁVNÍ MINIMUM V UMĚNÍ A KULTUŘE

DUBEN VE ZNAMENÍ REZIDENCÍ: ART-IN-RES 2022 A ČESKO-NORSKÉ SPOLUPRÁCEDUBEN VE ZNAMENÍ REZIDENCÍ: ART-IN-RES 2022 A ČESKO-NORSKÉ SPOLUPRÁCE

ČESKO-NORSKÝ REZIDENČNÍ PROGRAMČESKO-NORSKÝ REZIDENČNÍ PROGRAM

UMĚNÍM O AKTÁLNÍ SITUACI NA UKRAINĚ A V RUSKU: PROJEKT ZA UKRAJINU PŘIVÁZÍ NETWORK DO REGIONŮ ČRUMĚNÍM O AKTÁLNÍ SITUACI NA UKRAINĚ A V RUSKU: PROJEKT ZA UKRAJINU PŘIVÁZÍ NETWORK DO REGIONŮ ČR

FESTIVAL MALÁ INVENTURA JE V PLNÉM PROUDU DIVADLA A SETKÁVÁNÍFESTIVAL MALÁ INVENTURA JE V PLNÉM PROUDU DIVADLA A SETKÁVÁNÍ

GALERIE: TAKHLE PROBÍHÁ DEVÍTIDENNÍ FESTIVAL NOVÉHO DIVADLA V PRAZEGALERIE: TAKHLE PROBÍHÁ DEVÍTIDENNÍ FESTIVAL NOVÉHO DIVADLA V PRAZE

26. 2. 2022 PROHLÁŠENÍ NOVÉ SÍTĚ K SITUACI NA UKRAINĚ: KONKRÉTNÍ FORMY POMOCI26. 2. 2022 PROHLÁŠENÍ NOVÉ SÍTĚ K SITUACI NA UKRAINĚ: KONKRÉTNÍ FORMY POMOCI

CENY ČESKÁ DIVADELNÍ DNA PRO ROK 2022 JSOU ROZDÁNYCENY ČESKÁ DIVADELNÍ DNA PRO ROK 2022 JSOU ROZDÁNY

DVACÁTÝ ROČNÍK FESTIVALU MALÁ INEVNTURA PRÁVĚ ZAČÍNÁDVACÁTÝ ROČNÍK FESTIVALU MALÁ INEVNTURA PRÁVĚ ZAČÍNÁ

VÝSLEDKY VÝZVY ART-IN-RESVÝSLEDKY VÝZVY ART-IN-RES

CENY ČESKÁ DIVADELNÍ DNA ZAHÁJÍ FESTIVAL MALÁ INVENTURA 2022: JEDNU OCENĚNÍ UŽ ZNÁME!CENY ČESKÁ DIVADELNÍ DNA ZAHÁJÍ FESTIVAL MALÁ INVENTURA 2022: JEDNU OCENĚNÍ UŽ ZNÁME!

KULTURNÍ STRATEGIE V REGIONECH ČRKULTURNÍ STRATEGIE V REGIONECH ČR