ČESKOSLOVENSKÉ SETKÁNÍ K OSLAVÁM 20 LET NOVÉ SÍTĚ

6. - 9. listopadu proběhlo setkání všech členských organizací Českého kulturního networku Nová síť. Letos se meeting konal v Ostravě ve spolupráci s MOVE Ostrava. Nesl se v duchu zahraniční spolupráce a setkání se slovenským networkem Anténa - sieť pre nezávislú kultúru ku příležitosti oslav 20 let Nové sítě.

CO SE DĚLO?!

V podnětném prostředí Bauhausu městské galerie PLATO jsme se věnovali networkingu, seznamování a pracovním tématům. Koncept galerie nám představila provozní ředitelka Magda Luňáčková a dramaturg a kurátor Jakub Adamec, kteří nás seznámili též s probíhající výstavou Ceny Jindřicha Chalupeckého. Za město Ostrava nás přivítala vedoucí oddělení kultury Daniela Zarodňanská a nabídla vhled do lokálního kulturního dění. Výhledy spolupráce s regionálními organizacemi představilo Studio ALTA v zastoupení výkonné ředitelky Lídy Vackové a kurátora performance a mezioborových projektů Petra Dlouhého. Představily se nám také organizace se zájmem o vstup do networku a den jsme zakončili oslavou dvaceti let networku.

Další dny se linuly v tématu mobility a zahraniční spolupráce, do kterého nás zasvětila vedoucí Oddělení mezinárodní spolupráce IDU Martina Pecková Černá, a představila mimo jiné chystané aktivity PerformCzech. Organizace a jejich zástupci ze slovenského i českého networku se vzájemně představily v rušném speed datingu. Nechyběla procházka po ostravských skvostech a místech nezávislé kultury pod vedením Vladimíra Šmehlíka a MOVE Ostrava. Meeting jsme zakončili v Dolních Vítkovicích prohlídkou multifunkčního sálu Gong s obchodním ředitelem Martinem Lindovským a neminul nás ani pohled do dálek z Bolt Tower.

VÍCE K ČESKO-SLOVENSKÉMU SETKÁNÍ

V rámci 20 let činnosti Nové sítě, jsme si nadělili společné setkání se slovenským networkem Anténa - siet pre nezávislú kultúru. Navštívila nás šestnáctičlenná delegace z významných kulturních center z různých koutů Slovenska. A setkání to bylo pro obě strany velmi přínosné. Díky speed datingu a dalším networkingový aktivitám vzniklo mezi organizacemi několik zajímavých potenciálních projektů, které se v závěru meetingu prezentovaly. V plánu je tyto projekty dál rozvíjet a finančně podpořit. Na konci meetingu také panovala všeobecná shoda na užší spolupráci obou networků a na dalším společném setkání, které by se mohlo konat za další dva roky, tentokrát na Slovensku.

NOVINKY A ZMĚNY V NETWORKU

Mezi nové členy Českého kulturního networku jsme přivítali hned tři organizace. Do kategorie Ve spojení vstoupili Klub kultury Napajedla a Vzdělávací kulturní centrum Broumov. Kategorii Začínáme spolupráci jsme rozšířili o Švestkový Dvůr.

Došlo také ke změnám našich stálých členů. Na jaře jsme nově mezi Partnery přivítali Sladovnu Písek a Bohemia Farmstudio. S festivalem Luhovaný Vincent, který v letošním roce ukončil svou činnost, jsme se mezi partnerskými organizacemi rozloučili. Máme ale radost, že s týmem spolku budeme nadále Ve spojení a těšíme se na jejich nové směřování. Jsme nadšení, že se network každoročně rozrůstá o nové členy a díky tomu vznikají nová podnětná setkání.

Všem moc děkujeme za účast, vynaloženou energii a těšíme se na příště!

ÚČASTNÍCI A ÚČASTNICE

Český kulturní network Nová síť:
Martin Musílek – Městské divadlo Varnsdorf, p. o. & S radostí, z.s. / Honza Petružela, Pavel Trčka – Fujaré / Barbora Hodonická, Lucie Maříková – kontrapunkt, z.ú. / Klára Flekalová – DIOD / Markéta Hrdlička Málková, Aleš Hrdlička – REZI.DANCE Komařice / Kateřina Bohadlová – Theatrum Kuks z.s. / Jiří Vydra, Pavlína Svobodová – Valdštejnské imaginárium z.ú. / Juraj Augustín, Simona Augustín – CO.LABS / Hedvika Drenčeni, Jitka Hrdá – Výměník1 & Kredance z.s. / Adam Langer, Klára Mathieu – Sladovna Písek o.p.s. / Eva Kraftová, Ondřej Sosna – Johan, z.ú. & Moving Station / Eva Dryjová – Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA / Magdaléna Hruška – Luhovaný Vincent, z.s. / Jana Ryšlavá – MOVE Ostrava / Pavel Matela – Farmstudio - středisko umění a kultury, z.s. / Pavel Kubaník – Kulturák / Kateřina Linhartová – Velvareum / Marie Blažková – Kulturní služby města Moravská Třebová / Jitka Jakubičková – AvantgArt, z.s. / Martina Erbsová – Centrum uměleckých aktivit / Adam Hruška – Brána Jihlavy / Žaneta Vávrová – Vzdělávací a kulturní centrum Broumov / Kristina Frascaová, Renáta Vránová – Klub kultury Napajedla / Anna Davis – Švestkový Dvůr / Anna Fukátková – Taje z.s.

Anténa – sieť pre nezávislú kultúru:
Ľudovít Nápoký, Minke ten Berge – Anténa – sieť pre nezávislú kultúru, Zuzana Psotková – Anténa & Tabačka Kulturfabrik, Marián Bauer – Dom umenia Arteska, Peter Radkoff – Tabačka Kulturfabrik, Boris Meluš – Nadácia Cvernovka / Nová Cvernovka, Milan Zvada – Záhrada – Centrum nezávislej kultúry / František Maxin – Different – občianske združenie / Bašta – kultúrno-komunitné centrum / Jan Viazanička – HÁJOVŇA ktc. / Marek Pavlik – Eluzína o.z. / Jana Mikuš Hanzelová – KC Diera do sveta / Mária Eliášová – Truc sphérique – Stanica a Nová synagóga / Nina de Gelder – A4 – Asociácia združení pre súčasnú kultúru / Verona Stepanović – T3 – kultúrny prostriedok / Marek Vatral – KC Podivný Barón / Kamil Bystrický, Tomáš Planka – Klub Lúč

ZA ORGANIZÁTORY / NOVOU SÍŤ

Eliška Burdová, Tereza Lacmanová, Victoria Gabašová, Adriana Světlíková, Petr Pola, Markéta Jiroušková, Barbora Kunstovná, Tereza Rybová

Celoregionální meeting Českého kulturního networku Nová síť je realizován Novou sítí z. s. za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury ČR.