ZIMA V REGIONECH - ČESKÝ KULTURNÍ NETWORK

Tradice, vánoční a seberozvojové dílny, koncerty, živé betlémy ale i rezidence a open cally. To vše nám přináší Český kulturní network Nová síť v nastávajících zimních měsících.

Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA
Žďár nad Sázavou / Praha

ROUNDABOUT EUROPE: OPEN CALL NA REZIDENCE, deadline 15. prosince 2019

V rámci Roundabout Europe 2020 bude opět spolupracovat pět open-air festivalů a pět umělců! Open-air umělci se sídlem v zemích Evropské unie mohou v roce 2020 požádat o dvě rezidence ve dvou různých zemích, a to do 15. prosince 2019. Projekt má za sebou úspěšný rok, kdy pět různých umělců nebo skupin pracovalo na svých projektech v různých zemích. V roce 2020 má šanci využít tuto skvělou příležitost pět nových zájemců.

Více informací na: http://www.se-s-ta.cz/akce.php?rezidence&roundabout-europe-open-call-rezidence-2020


OPEN CALL: PEDAGOGICKÝ SEMINÁŘ, deadline 31. ledna 2020

Seminář je určen všem tanečním pedagogům se zájmem o další rozvoj svých kompetencí a poznávání nových metod a přístupů k výuce. Vítáni jsou i taneční interpreti a choreografové. Seminář je akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Během semináře dochází ke sdílení nástrojů pro analýzu a k porovnávání různých pedagogických přístupů, systémů a filozofií. Pedagogický seminář 2020 povedou Anna Sedlačková (SK/CZ) a Jean-Christophe Paré (FR).

Více informací na: http://www.se-s-ta.cz/akce.php?sesta-pro-profesionalni-rozvoj&open-call-pedagogicky-seminar-2020


PREMIÉRA: OR TO BE, 16 a 17. února 2020

Choreografka, performerka a fyzioterapeutka Markéta Stránská se po úspěšném uvedení svého sólového tanečního debutu LeŤ rozhodla pokračovat v prozkoumávání dalších cest a možností uchopení tématu zkušenosti s fyzickou odlišností. Na pr ojektu spolupracuje s francouzským tanečníkem a choreografem Jeanem Gaudinem, SE.S.TA se na něm podílí v roli koproducenta. Zveme na premiéru a první reprízu do Studia ALTA. 

Více informací na: http://www.se-s-ta.cz/akce.php?sesta-pro-publikum&or-to-be
Velvarská Kostka
Velvary


Jan Burian, 22. Listopadu 2019

Koncert písničkáře, básníka, spisovatele, cestovatele, publicity a TV moderátora Jana Buriana


Poetry fest - pod hladinou slov, 23. Listopadu 2019

První ročník festivalu poezie v klubovně kralupské divadelní společnosti Scéna.

Účast na festivalu přislíbili:
Ellen Makumbirofa (vítězka mistrovství republiky ve Slam Poetry)
Básník Ticho (performer, básník, uznávaný autor šesti knih)
Jiří Smrž (písničkář, básník, v minulosti člen hud. skupiny Minnesengři, držitel 2 ocenění Anděl v kategorii folk a country, vydal 4 CD)
Jana Šteflíčková (herečka divadla Ypsilon, písničkářka, držitelka několika hudebních ocenění)
David Růžička (básník, hudebník, autor pěti knih, držitel několika literárních ocenění)
Marcel Bárta (hudebník, držitel nejrůznější hudebních ocenění)


Jiří Konvrzek + Lukáš Kalivoda, 30. Listopadu 2019

Koncert v restauraci PARIS. Host Jakub Noha.
Valdštejnská lodžie
Jičín

Divovánoce, 7. prosince

Netradiční adventní akce pro celou rodinu v prostorách barokní památky s vánočními dílnami, divadly, koncerty a neobvyklým živým betlémem.  Účinkují: JARDA SVOBODA, HOLINKY, MAGDA UHLÍŘOVÁ , ANDĚLÉ Z LESA – Divadlo Líšeň, PŘÍBĚH DĚDKA VŠUDEFOUSE – Anička a letadýlko, SVÁTEK NOSOROŽCE – Anna Gumboldt a Semion Kulikov a další.

Více informací na http://valdstejnskalodzie.cz/news/733/132/so-7-12-14-00-DIVOVaNOCE
OKO Opava
Opava


Par Force, 4. prosince 2019

vernisáž výstavy sochařky Pauliny Skavové.
 
Ozvěny dávných mýtu a legend, tragičnost smrti, uctívání zvěře i lesa, kouzelná božstva, magické a osudové ženy. Toho všeho se dotýkáme v díle sochařky Paulina Skavova.
Projekt, který jsme připravovali skoro dva roky se blíží do finále. Tuto působivou výstavu uvidíte postupně ve čtyřech galeriích v republice včetně Prahy. K výstavě jsme připravili exkluzivní publikaci, která bude k dostání na vernisážích i ve specializovaných obchodech.
Premiérové uvedení výstavy 4.12. v 17h v Galerie Obecního domu v Opavě.
 

Tři dny poezie a hudby z Opavy a okolí aneb 10 let Obecního domu v Opavě, 12.-14. prosince 2019
 
2.-14. prosince 2019 proběhne v Obecním domě po dlouhých letech široká přehlídka aktuální hudby a poezie z Opavy a okolí. Dramaturgie jednotlivých večerů je postavena tak, ať jsou každý den zastoupeny různé hudební žánry a zahrají jak začínající kapely, tak matadoři.
Cílem akce je propojit a podpořit místní scénu a ukázat, že se u nás dělá zajímavá a různorodá muzika. Pevně věřím, že všechny tři dny proběhnou v přátelském a vstřícném duchu a s respektem k tvorbě ostatních.
THEATRUM KUKS
Kuks

REZIDENCE NA FESTIVALU THEATRUM KUKS 2020

Festival barokního a barokem inspirovaného umění THEATRUM KUKS vypisuje pro devatenáctý ročník (19. - 23. 8. 2020) rezidenci pro umělecké skupiny, jednotlivce či studenty uměleckých oborů.
Zajímá nás hudební, výtvarný, literární, divadelní či jiný umělecký projekt, který se libovolně inspiruje v české i světové barokní kultuře nebo přímo Kuksem a jeho historií a hledá spojení baroka se současností. Možností je řada – hudební skladby, instalace, inscenace, work-in-progress, performance, fotografie, obrazy, literární texty, nazkoušení koncertního programu,…
Více informací na https://theatrum-kuks.cz/23-rocnik-2020-rezidence
Vzbuďme Vary
Karlovy Vary

Kouzla flamenka - seberozvojová flamenko dílna, 21. Prosince 2019

Objevte o zimním Slunovratu prostřednictvím flamenkového tance svou tvůrčí sílu, sebevědomí a spontaneitu.

Taneční dílna je zaměřená na radost z pohybu, vnímání těla a objevování radosti z jeho možností. Pro každého, kdo se chce nechat okouzlit. Taneční dílna zaměřená na radost z pohybu, vnímání těla a objevování radosti z jeho možností. Neomezeno věkem ani zkušenostmi s tancem.

Více informací na https://www.facebook.com/events/2543337122413322/
ArtproProstor
Jablonec nad Nisou

Andělé Jizerských hor (adventní program se sklářskou poetikou), 14. Prosince 2019

Vánoční akcí Andělé Jizerských hor chceme propojit jedinečnou sklářskou a bižuterní historii Jablonecka se současným živým uměním. Budeme se inspirovat původními nástroji a materiály, které se používaly pro výrobu korálů v továrně GB beads, využijeme jedinečnou polohu továrny v úpatí Jizerských hor - domov prvních sklářských huťmístrů a vytvoříme jedinečnou předvánoční atmosféru vycházející z bohaté historie našeho kraje.  Těšit se můžete na: divadlo Nejmenší ze Sámů (DAMU), koncert Jany Vébrová, performance Andělé Jizerských hor, koncert Dpos Triou, výstava výtvarného mini sympozia, dílny, kavárna a další.
Více informací na https://www.facebook.com/events/2460626654212283/


Koncert My Sister Grenadine, 30. ledna 2020

Jemná a citlivá hudba berlínské kapely My Sister Grenadine prostupující skrze lesy Jizerských hor. Těšit se můžete nejen na hudební, ale i vizuální zážitek


Jizerská 50 padesátkrát jinak, 8. února 2020

Číslo padesát bylo naší inspirací a motivací. Padesát maloobchodníků, kulinářů, umělců, kulturních organizátorů a všech nadšenců pro vás 8. února otevře brány města v podhůří Jizerských hor. Ukážeme vám Jablonec a jeho zákoutí, jak je neznáte. Snídaně pro šampiony, rozcvička pro děti, nákup výbavy na poslední chvíli, mentální a kulturní relax pro odbourání stresu před závodem, doplnění lékárničky pro sichr, vydatná večeře před
výkonem. Na to vše se můžete těšit!
BuranTeatr
Brno

Performance Dance Jam /T. Wortner & K. Kamecka/, 6. -12. ledna 2020

PERFORMANCE DANCE JAM je týdenní tvůrčí dílna fyzického/tanečního divadla, která bude probíhat každý den vždy odpoledne. Výstupem dílny bude Performance Dance Jam, kde budou účastníci sdílet před diváky poznatky z procesu, kterým na tvůrčí dílně prošli.
Víc informací: https://www.facebook.com/events/751228938668502/


Workshop/ Filip Teller: Stand-up: Humor každodennosti, 25. - 26. ledna 2020

Workshop pro kohokoliv s touhou najít cestu ke svému smyslu pro humor v rámci bezpečného prostředí stand-up workshop.
Víc informací: https://www.facebook.com/events/1175730115970634/

Workshop: Škála pestrosti v procesu tvorby pohybového divadla, 7. - 9. února 2020

Těžištěm workshopu je prolínání fyzických a dramatických postupů. Budeme se snažit přemostit přes dělení na fyzického a činoherního herce a stát na těchto dvou ostrovech rovnoměrně.
Víc informací: https://www.facebook.com/events/426198154965009/
UFFO
Trutnov

Společenstvo vlastníků – Divadlo VOSTO5, 15. prosince 2019

Zábavná komedie vytvořená podle schůze SVJ. Precizní rychlé dialogy a originální hlášky zkoumají jednotlivé lidské charaktery i etiku celé společnosti. Hra neprobíhá v klasickém divadelním uspořádání, diváci vše sledují z bezprostřední vzdálenosti, ze všech stran „jeviště.“
Více informací: http://uffo.cz/program/porady/2019/12/spolecenstvo-vlastniku/

Cavewoman – agentura Point, 16. prosince 2019
Volné pokračování show Caveman s hrdinkou nového představení o jeskynní ženě s podtitulem „ Praktické tipy k odchovu a pěstování partnera.“ Pobaví trochu jiný pohled na lásku a partnerské vztahy.
http://uffo.cz/program/porady/2019/12/cavewoman/

Růžový samuraj – BURKI & COM, 21. ledna 2020

Hrdinové v různých historických sférách - před rokem 1989, v současnosti. Čím se inspirovat? Jak vypadají v porovnání s těmi, o kterých nikdo většinou nepřemýšlel jako o hrdinech – s dětmi? Představení Jany Burkewiczové pracuje s celým spektrem fyzického divadla od tance až po nový cirkus. Vytváří jakousi velkou divadelní soutěž supermanů.

Heroes - Loosers Cirque Company, 19. února 2020

Inovativní inscenace, ve které se sejdou mistři svých oborů. Hvězdný český mim Radim Vizváry a přední novocirkusová skupina Losers Cirque Company. Dirigentem jejich souhry je šéf činohry Národního divadla Daniel Špinar. Představení vznikalo i během rezidence Loosers v Uffu v červenci 2019.
http://loserscirque.cz/inscenace/heroes/


Foto: Jiří Princ, Divovánoce ve Valdštejnské lodžii
OPEN CALL / NOVÁ KREV 2023OPEN CALL / NOVÁ KREV 2023

BLÍŽÍ SE TŘETÍ ROČNÍK KONFERENCE O SPOLUPRÁCI V KULTUŘEBLÍŽÍ SE TŘETÍ ROČNÍK KONFERENCE O SPOLUPRÁCI V KULTUŘE

VIDEO POZVÁNKY NA KONFERENCI  CULTURE GET-TOGETHERVIDEO POZVÁNKY NA KONFERENCI CULTURE GET-TOGETHER

NOVÁ SÍŤ NA MANAŽERSKÉ REZIDENCI V NORSKUNOVÁ SÍŤ NA MANAŽERSKÉ REZIDENCI V NORSKU

VIDEO ČESKÉHO KULTURNÍHO NETWORKU NOVÁ SÍŤVIDEO ČESKÉHO KULTURNÍHO NETWORKU NOVÁ SÍŤ

ČERVNOVÉ SETKÁNÍ PARTNERŮ NETWORKU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCHČERVNOVÉ SETKÁNÍ PARTNERŮ NETWORKU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

FESTIVAL MALÁ INVENTURA – KONKURZ (PR manažer/ka)FESTIVAL MALÁ INVENTURA – KONKURZ (PR manažer/ka)

MALÁ LOUTKOVÁ INVENTURA V KUKSU - NOVÁ SÍŤ INFORMUJE (No. 43)MALÁ LOUTKOVÁ INVENTURA V KUKSU - NOVÁ SÍŤ INFORMUJE (No. 43)

PRACOVNÍ KVĚTNOVÉ SETKÁNÍ ČLENŮ NETWORKU NOVÁ SÍŤ SE KONALO NA JESENICKUPRACOVNÍ KVĚTNOVÉ SETKÁNÍ ČLENŮ NETWORKU NOVÁ SÍŤ SE KONALO NA JESENICKU

ZAMĚŘENO NA REZIDENCE: Nová síť informuje No. 42ZAMĚŘENO NA REZIDENCE: Nová síť informuje No. 42

JARNÍ MEETING ČESKÉHO KULTURNÍHO NETWORKU 17. - 19. 5. 2022JARNÍ MEETING ČESKÉHO KULTURNÍHO NETWORKU 17. - 19. 5. 2022

DALŠÍ VÝZVA ART-IN-RES BUDE AŽ NA PŘÍŠTÍ ROK 2023DALŠÍ VÝZVA ART-IN-RES BUDE AŽ NA PŘÍŠTÍ ROK 2023

CHYSTÁME: KONFERENCE CULTURE-GET TOGETHER 2022 O HODNOTĚ PRÁCE V KULTUŘECHYSTÁME: KONFERENCE CULTURE-GET TOGETHER 2022 O HODNOTĚ PRÁCE V KULTUŘE

ONLINE SEMINÁŘ: PRÁVNÍ MINIMUM V UMĚNÍ A KULTUŘEONLINE SEMINÁŘ: PRÁVNÍ MINIMUM V UMĚNÍ A KULTUŘE

DUBEN VE ZNAMENÍ REZIDENCÍ: ART-IN-RES 2022 A ČESKO-NORSKÉ SPOLUPRÁCEDUBEN VE ZNAMENÍ REZIDENCÍ: ART-IN-RES 2022 A ČESKO-NORSKÉ SPOLUPRÁCE

ČESKO-NORSKÝ REZIDENČNÍ PROGRAMČESKO-NORSKÝ REZIDENČNÍ PROGRAM

UMĚNÍM O AKTÁLNÍ SITUACI NA UKRAINĚ A V RUSKU: PROJEKT ZA UKRAJINU PŘIVÁZÍ NETWORK DO REGIONŮ ČRUMĚNÍM O AKTÁLNÍ SITUACI NA UKRAINĚ A V RUSKU: PROJEKT ZA UKRAJINU PŘIVÁZÍ NETWORK DO REGIONŮ ČR

FESTIVAL MALÁ INVENTURA JE V PLNÉM PROUDU DIVADLA A SETKÁVÁNÍFESTIVAL MALÁ INVENTURA JE V PLNÉM PROUDU DIVADLA A SETKÁVÁNÍ

GALERIE: TAKHLE PROBÍHÁ DEVÍTIDENNÍ FESTIVAL NOVÉHO DIVADLA V PRAZEGALERIE: TAKHLE PROBÍHÁ DEVÍTIDENNÍ FESTIVAL NOVÉHO DIVADLA V PRAZE

26. 2. 2022 PROHLÁŠENÍ NOVÉ SÍTĚ K SITUACI NA UKRAINĚ: KONKRÉTNÍ FORMY POMOCI26. 2. 2022 PROHLÁŠENÍ NOVÉ SÍTĚ K SITUACI NA UKRAINĚ: KONKRÉTNÍ FORMY POMOCI

CENY ČESKÁ DIVADELNÍ DNA PRO ROK 2022 JSOU ROZDÁNYCENY ČESKÁ DIVADELNÍ DNA PRO ROK 2022 JSOU ROZDÁNY

DVACÁTÝ ROČNÍK FESTIVALU MALÁ INEVNTURA PRÁVĚ ZAČÍNÁDVACÁTÝ ROČNÍK FESTIVALU MALÁ INEVNTURA PRÁVĚ ZAČÍNÁ

VÝSLEDKY VÝZVY ART-IN-RESVÝSLEDKY VÝZVY ART-IN-RES

CENY ČESKÁ DIVADELNÍ DNA ZAHÁJÍ FESTIVAL MALÁ INVENTURA 2022: JEDNU OCENĚNÍ UŽ ZNÁME!CENY ČESKÁ DIVADELNÍ DNA ZAHÁJÍ FESTIVAL MALÁ INVENTURA 2022: JEDNU OCENĚNÍ UŽ ZNÁME!

KULTURNÍ STRATEGIE V REGIONECH ČRKULTURNÍ STRATEGIE V REGIONECH ČR