Špička světové vizuální produkce přiveze do Prahy unikátní technologii

Jedna z klíčových osobností světové vizuální produkce a stage designu přijede do Prahy na specializovaný 3 denní workshop Art Gate Masterclass: Shannon Harvey organizovaný kulturní neziskovou Nová síť ve spolupráci s Institutem intermédií ČVUT. Na již zaplněném intenzivním workshopu představí mimo jiné i technologii, která zajistila dosud největší videomapping na světě.

Američan Shannon Harvey je vedoucím katedry Vizuálního designu a produkce živých vystoupení na prestižní britské Backstage Academy v Boltonu. Tato akademie zasvětí své studenty během tříletého bakalářského studia do práce nejen s nejnovějšími video-technologiemi jakými jsou d3, Notch, Green Hippo a Blacktrax, ale zároveň jim po ukončení studia zajistí i pracovní pozici ve vybrané firmě odpovídající jejich profesi.

„Spolupráce Nové sítě s britskou Backstage Academy začala již před 3 lety. Akademie se vyznačuje špičkovými lektory působícími na britské hudební scéně. Proto mě vůbec nepřekvapuje, že samotné vyjednávání o možném termínu workshopu v Praze trvalo rok a půl a zároveň byl tento kurz naplněn již čtrnáct dnů po zveřejnění,“ prozradila ředitelka Nové sítě Dagmar Kantorková.

Harvey je zároveň i technickým ředitelem britského Production Park, jednoho z největších kreativních tréninkových center sloužících k simulaci a testování živých vystoupení. Rozsáhlé pozemky a budovy v Production Park nabízejí kromě podií a jevišť světového formátu také 92000m² prostoru určeného pro zkoušky velkolepých hudebních show – mezi stálé klienty patří např. Robbie Williams, Muse nebo produkce hudební soutěže X-Factor.

Harveyho specializací je rozvoj zážitkových technologií, světových hudebních událostí a koncertů, interaktivních instalací a špičkových korporátních eventů. Mezi jeho know-how patří znalost nejnovějších postupů z oblasti audio-vizuálního průmyslu včetně vývoje a výzkumu multiprojekčních zobrazovacích systémů. Svou expertizu využil nejen pro koncerty Green Day, ale také pro značky a instituce jako d3 Technologies, United Visual Artist, Panasonic (ISE show Amsterdam 2017), Louis Vuitton, Nike, Jaguar, Expo 2015 a 2017 či Victoria & Albert Museum (V&A) v Londýně.

V Praze představí nejnovější trendy v oblasti stage designu a videomappingu včetně unikátního d3 4pro4 serveru, který byl použit během moskevského festivalu “Circle Of Light” v roce 2016 a umožnil tak zatím největší videomapping na světě zapsaný do Guinnessovi knihy rekordů.

Masterclass Shannona Harveyho proběhne od 1. do 3. března v prostorách Institutu intermédií ČVUT a bude veden pouze v anglickém jazyce.
Další informace jsou k dispozici na http://www.art-gate.cz/ nebo FB události https://www.facebook.com/events/671215473078684/.

Program Art Gate je součástí neziskové organizace Nová síť podporující rozvoj nového divadla. Program je spolufinancován Ministerstvem kultury a Magistrátem Hl.m.Prahy.

Tisková zpráva ke stažení zde: http://novasit.cz./download/tiskove-zpravy.html


VÝZVA: REZIDENCE V4 – PERFORMING ARTSVÝZVA: REZIDENCE V4 – PERFORMING ARTS

OPEN CALL / NOVÁ KREV 2023OPEN CALL / NOVÁ KREV 2023

BLÍŽÍ SE TŘETÍ ROČNÍK KONFERENCE O SPOLUPRÁCI V KULTUŘEBLÍŽÍ SE TŘETÍ ROČNÍK KONFERENCE O SPOLUPRÁCI V KULTUŘE

VIDEO POZVÁNKY NA KONFERENCI  CULTURE GET-TOGETHERVIDEO POZVÁNKY NA KONFERENCI CULTURE GET-TOGETHER

NOVÁ SÍŤ NA MANAŽERSKÉ REZIDENCI V NORSKUNOVÁ SÍŤ NA MANAŽERSKÉ REZIDENCI V NORSKU

VIDEO ČESKÉHO KULTURNÍHO NETWORKU NOVÁ SÍŤVIDEO ČESKÉHO KULTURNÍHO NETWORKU NOVÁ SÍŤ

ČERVNOVÉ SETKÁNÍ PARTNERŮ NETWORKU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCHČERVNOVÉ SETKÁNÍ PARTNERŮ NETWORKU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

FESTIVAL MALÁ INVENTURA – KONKURZ (PR manažer/ka)FESTIVAL MALÁ INVENTURA – KONKURZ (PR manažer/ka)

MALÁ LOUTKOVÁ INVENTURA V KUKSU - NOVÁ SÍŤ INFORMUJE (No. 43)MALÁ LOUTKOVÁ INVENTURA V KUKSU - NOVÁ SÍŤ INFORMUJE (No. 43)

PRACOVNÍ KVĚTNOVÉ SETKÁNÍ ČLENŮ NETWORKU NOVÁ SÍŤ SE KONALO NA JESENICKUPRACOVNÍ KVĚTNOVÉ SETKÁNÍ ČLENŮ NETWORKU NOVÁ SÍŤ SE KONALO NA JESENICKU

ZAMĚŘENO NA REZIDENCE: Nová síť informuje No. 42ZAMĚŘENO NA REZIDENCE: Nová síť informuje No. 42

JARNÍ MEETING ČESKÉHO KULTURNÍHO NETWORKU 17. - 19. 5. 2022JARNÍ MEETING ČESKÉHO KULTURNÍHO NETWORKU 17. - 19. 5. 2022

DALŠÍ VÝZVA ART-IN-RES BUDE AŽ NA PŘÍŠTÍ ROK 2023DALŠÍ VÝZVA ART-IN-RES BUDE AŽ NA PŘÍŠTÍ ROK 2023

CHYSTÁME: KONFERENCE CULTURE-GET TOGETHER 2022 O HODNOTĚ PRÁCE V KULTUŘECHYSTÁME: KONFERENCE CULTURE-GET TOGETHER 2022 O HODNOTĚ PRÁCE V KULTUŘE

ONLINE SEMINÁŘ: PRÁVNÍ MINIMUM V UMĚNÍ A KULTUŘEONLINE SEMINÁŘ: PRÁVNÍ MINIMUM V UMĚNÍ A KULTUŘE

DUBEN VE ZNAMENÍ REZIDENCÍ: ART-IN-RES 2022 A ČESKO-NORSKÉ SPOLUPRÁCEDUBEN VE ZNAMENÍ REZIDENCÍ: ART-IN-RES 2022 A ČESKO-NORSKÉ SPOLUPRÁCE

ČESKO-NORSKÝ REZIDENČNÍ PROGRAMČESKO-NORSKÝ REZIDENČNÍ PROGRAM

UMĚNÍM O AKTÁLNÍ SITUACI NA UKRAINĚ A V RUSKU: PROJEKT ZA UKRAJINU PŘIVÁZÍ NETWORK DO REGIONŮ ČRUMĚNÍM O AKTÁLNÍ SITUACI NA UKRAINĚ A V RUSKU: PROJEKT ZA UKRAJINU PŘIVÁZÍ NETWORK DO REGIONŮ ČR

FESTIVAL MALÁ INVENTURA JE V PLNÉM PROUDU DIVADLA A SETKÁVÁNÍFESTIVAL MALÁ INVENTURA JE V PLNÉM PROUDU DIVADLA A SETKÁVÁNÍ

GALERIE: TAKHLE PROBÍHÁ DEVÍTIDENNÍ FESTIVAL NOVÉHO DIVADLA V PRAZEGALERIE: TAKHLE PROBÍHÁ DEVÍTIDENNÍ FESTIVAL NOVÉHO DIVADLA V PRAZE

26. 2. 2022 PROHLÁŠENÍ NOVÉ SÍTĚ K SITUACI NA UKRAINĚ: KONKRÉTNÍ FORMY POMOCI26. 2. 2022 PROHLÁŠENÍ NOVÉ SÍTĚ K SITUACI NA UKRAINĚ: KONKRÉTNÍ FORMY POMOCI

CENY ČESKÁ DIVADELNÍ DNA PRO ROK 2022 JSOU ROZDÁNYCENY ČESKÁ DIVADELNÍ DNA PRO ROK 2022 JSOU ROZDÁNY

DVACÁTÝ ROČNÍK FESTIVALU MALÁ INEVNTURA PRÁVĚ ZAČÍNÁDVACÁTÝ ROČNÍK FESTIVALU MALÁ INEVNTURA PRÁVĚ ZAČÍNÁ

VÝSLEDKY VÝZVY ART-IN-RESVÝSLEDKY VÝZVY ART-IN-RES

CENY ČESKÁ DIVADELNÍ DNA ZAHÁJÍ FESTIVAL MALÁ INVENTURA 2022: JEDNU OCENĚNÍ UŽ ZNÁME!CENY ČESKÁ DIVADELNÍ DNA ZAHÁJÍ FESTIVAL MALÁ INVENTURA 2022: JEDNU OCENĚNÍ UŽ ZNÁME!