OPEN CALL / MALÁ INVENTURA 2021

FESTIVAL MALÁ INVENTURA je přehlídkou nejvýraznějších projektů nového divadla, které vznikly na nezávislé divadelní scéně v Praze v předchozím roce.

19. ročník festivalu proběhne od 19. do 27. února 2021 na dvaceti místech v Praze.

Ve svém hlavním programu uvádí divadelní soubory reprezentující tvorbu 13 domovských scén (DOMOVSKÉ SCÉNY), etablované projekty českých a zahraničních umělců působících na pražské nezávislé scéně (TAŽNÍ PTÁCI a REZIDENTI) i talentované začínající umělce (NOVÁ KREV NA SCÉNĚ).

Přehlídku nezávislého divadla doplňuje obsáhlý doprovodný program zahrnující další scény pro nezávislé divadlo v Praze. Představí projekty z Berlína (PRALIN), regionů ČR (REGIONY), networkingový program pro profesionály v oboru (INDUSTRY) a další doprovodné akce včetně programu pro děti (DALŠÍ PROGRAM).

JAK SE PŘIHLÁSIT

Tato otevřená výzva je určena pro nezávislé projekty, které se mohou přihlašovat do programových sekcí TAŽNÍ PTÁCI, REZIDENTI, NOVÁ KREV NA SCÉNĚ a REGIONY. Výběr projektů do programové sekce DOMOVSKÉ SCÉNY probíhá přímo ve spolupráci s dramaturgy těchto scén.

Umělcům vybraným do programu festivalu prostřednictvím otevřené výzvy zajistíme uvedení na scéně, kde svůj projekt během roku uváděli nebo nabídneme alternativní lokaci na jedné z festivalových scén.

Domovskými scénami, se kterými plánujeme spolupráci v rámci pro 19. ročníku festivalu, jsou Alfred ve dvoře, Studio Hrdinů, PONEC - divadlo pro tanec, Divadlo Archa, MeetFactory, Divadlo X 10, DOX, Venuše ve Švehlovce, Teatro NoD, Palác Akropolis, Cross Attic, A studio Rubín, Petrohradská kolektiv. S dalšími festivalovými scénami a místy jednáme, např. Studio ALTA, La Fabrika, Jatka 78, Divadlo Komedie, Veletržní palác – NG ad.

OTEVŘENÁ VÝZVA

Projekty, které vznikly v období 1. 12. 2019 – 30. 11. 2020 se mohou hlásit do jedné ze čtyř programových sekcí:

• TAŽNÍ PTÁCI / projekty umělců bez trvalého institucionálního zázemí, které vznikly a jsou uváděné v Praze.
• REZIDENTI / projekty zahraničních umělců dlouhodobě působících v Praze a českých umělců působících v zahraničí.
• NOVÁ KREV NA SCÉNĚ / projekty mladých umělců, nových uměleckých skupin a absolventů uměleckých škol (do 3 let od absolutoria). Více o programu Nová krev na scéně zde: www.novasit.cz/nova-krev-na-scene/program-nova-krev-na-scene.html
• REGIONY / projekty, které vznikly a jsou uváděné v regionech ČR

Přihlášky zasílejte do 30. 11. 2020.

Formulář přihlášky ZDE

Své dotazy posílejte na emailovou adresu produkce@novasit.cz