CENY ČESKÁ DIVADELNÍ DNA 2016 ROZDÁNY

Slavností předávání cen Česká divadelní DNA zahájilo v pondělí 22. února čtrnáctý ročník festivalu nového divadla Malá inventura.

Ceny Česká divadelní DNA se udílejí jednou za dva roky jako projev úcty výrazným osobnostem působícím v oblasti nového divadla a byly iniciovány kulturní neziskovkou Nová síť. Ve spolupráci s partnerskými organizacemi stejnojmenného kulturního networku bylo v Divadle Archa předáno pět ocenění.

Z celkově osmi desítek kandidátů na cenu za výjimečný počin na poli nového divadla ocenění získali:

VerTeDance, Jiří Havelka, Clarinet Factory za Korekce - pohybovou inscenaci tematizující podoby a hranice lidské svobody. Inscenace získala celou řadu ocenění, těší se divácké popularitě a pozitivním kritickým ohlasům. Výjimečně prezentuje českou kulturu v zahraničí.

Studio ALTA za komunitní aktivity, otevření zkušebny 23 a „náhradní obývák“. Přesně před rokem se Studio ALTA rozrostlo o další dvě budovy. Nabízí tak výjimečný sdílený pracovní prostor, ateliery, zkušebnu, místo pro workshopy, ale i „náhradní obývák“ – prostor pro společné snídaně, projekce či výstavy.

Pavel Zajíček, Miroslav Bambušek, DG 307 a Studio Hrdinů za Pustinu - scénickou koláž vystavěnou na básních Pavla Zajíčka a hudbě DG 307. Kritiky ceněnou autobiograficky laděnou inscenaci, která oslovuje diváky napříč generacemi, režijně připravil Miroslav Bambušek ve Studiu Hrdinů.

Cenu za mimořádný dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal Pavel Štourač
- dlouholetý umělecký ředitel divadla Continuo a ředitel Švestkového dvora, komplexního uměleckého centra v Malovicích u Českých Budějovic.

Za mimořádnou podporu a prezentaci českého nového divadla v zahraničí byla oceněna Márta Ladjánszki z Maďarska – tanečnice, choreografka, pedagožka a leader současné maďarské taneční scény.

Gratulujeme oceněným!!!
Český kulturní network Nová síť

---------------

Večer byl streamován, záznam je ke shlédnutí zde:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10000000238-galavecer-festivalu-mala-inventura/21625400074-slavnostni-udileni-cen-ceska-divadelni-dna/

Třetí ročník předávání cen Česká divadelní DNA se uskutečnil za podpory Ministerstva kultury ČR, Hlavního města Praha, Státního fondu kultury, Českých center, Divadla Archa a Institutu umění.

Hlavní mediální partner: Česká televize